11:37, 12 Лютого 2019

«Луцьктепло» пояснило, чому холодно та проблеми із гарячою водою у луцьких багатоповерхівках

У ДКП «Луцьктепло» пояснили, чому у двох луцьких багатоповерхівках неналежної якості послуги з централізованого теплопостачання та постачання гарячої води. 

Про це йдеться на сайті ДКП «Луцьктепло».

У відділ контролю за обліком теплової енергії та якості наданих послуг ДКП «Луцьктепло» в листопаді 2018 року надійшло колективне звернення від мешканців житлового будинку за адресою пр. Відродження, 49 щодо надання неякісних послуг з постачання теплової енергії. В результаті проведеного комісійного обстеження в ряді квартир 23 листопада 2018 року та повторного обстеження 28 листопада 2018 року зафіксували, що в деяких квартирах температурні показники відповідають санітарній нормі для внутрішніх та наріжних кімнат, а в деяких – ні. Представники підприємства здійснили заходи з балансування гідравлічного режиму централізованого теплопостачання, щоб привести температурні показники у всіх квартирах даного будинку в норму. Відтак при комісійному обстеженні 3 грудня 2018 року в квартирі № 10 зафіксували температуру внутрішнього повітря +22°С, що відповідає санітарній нормі для внутрішніх та наріжних кімнат. Більше в грудні 2018 року та січні 2019 року скарг на надання неякісних послуг з постачання теплової енергії або їх ненадання від мешканців житлового будинку за адресою пр. Відродження, 49 у відділ контролю не надходило.

“Дійсно, факт надання послуги неналежної якості зафіксований. Як і показник комерційного (будинкового) засобу обліку теплової енергії, згідно якого здійснюється нарахування плати за послугу з постачання теплової енергії мешканцям квартир багатоквартирного житлового будинку на пр. Відродження, 49. Відтак, в листопаді 2018 року вартість послуги з постачання теплової енергії мешканцям цього будинку склала 11,74 грн/ м2. Мешканцям же будинків без засобів обліку теплової енергії відповідно нарахували 29,63 грн /м2. В грудні 2018 року вартість послуги з постачання теплової енергії мешканцям будинку склала 31,27 грн /м2. Тоді як мешканцям будинків без засобів обліку теплової енергії відповідно нарахували 41,14 грн / м2”, — зазначають на підприємстві.

Однак, мешканці будинку вимагають здійснення перерахунку за недоотриману послугу. Згідно з «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року, та п.5 «Порядку проведення перерахунків розміру плати з надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості», затверджених постановою КМУ від 17.02.10 року № 151, перерахунок розміру плати за фактично надані послуги здійснюється за умови відсутності будинкових засобів обліку теплової енергії.

Тому на підприємстві стверджують, що підстав для проведення перерахунку нарахувань за послугу з опалення немає.

“Нагадуємо також, що підприємство постачає теплоносій, дотримуючись температурного графіка роботи джерела виробництва теплової енергії (котельня на вул. Карбишева, 2), до межі експлуатаційної відповідальності. Межа експлуатаційної відповідальності за технічний стан теплових мереж і внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання визначається їх балансовою належністю і встановлюється по зовнішній стіні фундаменту будинку. На виконання рішення виконавчого комітету Луцької міської ради №577-1 від 24 вересня 2013 року підприємство не несе відповідальність за утримання у належному технічному стані внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання житлових будинків. Згідно Рішення, послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення та гарячого водопостачання житлового будинку за адресою пр. Відродження, 49 відповідно до затверджених тарифів надає ЛК ЖЕК № 8 ЖБК. Тому, для налагодження циркуляції теплоносія через стояки системи опалення, споживачам необхідно звернутись до ЛК ЖЕК № 8 ЖБК, як виконавця послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій”, — кажуть на підприємстві.

У свою чергу ДКП «Луцьктепло» постійно проводить експлуатаційне налагодження гідравлічного режиму системи опалення та гарячого водопостачання для забезпечення споживачів якісними послугами.

“Відповідно до пункту 40 Правил користування тепловою енергією, які затверджені, постановою КМУ від 03.10.2007 № 1198 Споживач теплової енергії зобов’язаний у міжопалювальний період виконати обов’язкові обсяги робіт з підготовки до опалювального періоду та оформити акт про готовність об’єкта до опалювального періоду або надати рішення (лист) щодо гарантії забезпечення безпечної експлуатації системи теплопостачання. Зазначені Правила є обов’язковими для виконання усіма Споживачами. На виконання цих вимог ДКП «Луцьктепло» 16.05.2018 направило керівнику ЛК ЖЕК № 8 ЖБК обов’язковий перелік робіт, який необхідно виконати при підготовці систем теплоспоживання об’єктів до опалювального сезону 2018-2019 р.р. Після отримання зазначеного переліку ЛК ЖЕК № 8 ЖБК необхідно було в 15-ти денний термін подати ДКП «Луцьктепло» графік виконання робіт з підготовки до опалювального сезону для погодження”, — наголошують у ДКП «Луцьктепло».

Після виконання всіх робіт згідно з графіком, ЛК ЖЕК № 8 ЖБК необхідно було викликати представника ДКП «Луцьктепло» листом або телефонограмою для складання акту готовності об’єктів до опалювального сезону. Станом на 01.02.2019 акт готовності житлового будинку за адресою пр. Відродження, 49 до опалювального сезону 2018-2019 р.р. в ДКП «Луцьктепло» не надали.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: