11:31, 01 Лютого 2018

Луцькрада не підтримала звернення щодо заборони «бандерівської ідеології»

У міськраді не підтримали звернення щодо заборони «бандерівської ідеології», після чого частина депутатів покинула залу.

Про це йшлося вчора, 31 січня, під час засідання 37-ї чергової сесії міськради.

Депутати розглянули звернення до Президента України та Голови Верховної Ради України щодо ухваленого Сеймом Республіки Польща 26 січня 2018 року пакету законів.

У зверненні йдеться, що Сейм Республіки Польща 26 січня 2018 року ухвалив пакет законів, зокрема зміни до «Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу» і деяких інших законів, спрямованих проти України та українців.

«Заборона «бандерівської ідеології» ‒ це не просто дешевий популізм частини польського політикуму. Насправді це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Зокрема, цей пакет законів повторює темники кремлівської пропаганди щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за спростування цієї брехні, даний закон, передбачає позбавлення волі до трьох років, – зазначають у зверненні. – У своїй політиці агресивного реваншизму та односторонньої ревізії історії депутати Сейму дійшли до заборони називати польські катівні на кшталт Берези Картузької (де мордували і страчували українців, білорусів, литовців, євреїв та представників інших національностей) «концентраційними таборами». Вони дійшли й того, що територію Галичини називають «Східною Малопольщею» та забороняють згадувати про факти співпраці польського уряду з Третім Рейхом (зокрема, під час розподілу Чехословаччини)! Це ще раз свідчить про цинічні подвійні стандарти польської верхівки».

Депутати хотіли вимагати від Президента України Петра Порошенка та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія невідкладно ініціювати та скликати сесію Верховної Ради України для надання політичної оцінки та прийняття рішення щодо ухваленого польським Сеймом законопроекту «Про внесення змін до Закону про інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та деяких інших законів».

Депутат Микола Федік нагадав, щ почесним громадянином міста є Степан Бандера, і на його думку, це зазіхання на внутрішні питання. Він наголосив, що бандерівська ідеологія – це була ідеологія незалежної України. Він зауважив, що це втручання у справи нашої держави. Він закликав підтримати проект рішення.

Депутат Ігор Поліщук зазначив, що Луцька міська рада має займатися тими питаннями, які є у її компетенції – проблемами житлово-комунального-господарства, освітою, культурою, ринками парками тощо, а це питання у компетенції Міністерства закордонних справ.

Депутат Павло Данильчук наголосив, що потрібно підтримати це звернення.

Депутати не підтримали звернення. Після цього фракції «Свобода» та «Народний контроль» покинули залу.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: