17:13, 18 Квітня 2019

Луцькі перевізники вважають, що 6 грн за проїзд буде недостатньо

Підвищення вартості проїзду в маршрутних автобусах з 5 до 6 гривень не змінить суттєво фінансову ситуацію для перевізників.

Громадське обговорення регуляторного акту  – проекту рішення виконкому Луцької міської ради «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах у звичайному режимі руху»,  яким передбачається підвищення тарифу на проїзд в автобусах по місту з п’яти  до шести гривень, відбулося 18 квітня у Луцьку.

Під час обговорення презентували розрахунки структури тарифу, які надали луцькі перевізники. Наприклад, прямі витрати на оплату праці водіїв зросли на 40 %, прямі матеріальні витрати – на 12,7 %, інші прямі витрати – на 7,9 %. Тариф по місту, за цими розрахунками, становить вже не 4,69, а 5,74 гривні. Про це повідомив виконувач обов’язків директора департаменту економічної політики Костянтин Патракеєв.

Представник перевізників, директор «АТП 10701» Сергій Дьомін, розповів, що розрахунковий тариф зростає через кілька факторів, серед яких зарплата водіїв, амортизаційні відрахування та вартість пального. Він нарікає, що за 7,5 тисячі гривень зарплати водії відмовляються працювати, тому що у Польщі можуть заробити на аналогічній роботі тисячу євро. Вартість нового автобуса становить 2,5 мільйона, тому для того, щоб він окупився, за існуючого тарифу треба 13 років. Зараз більшість рухомого складу у Луцьку має вік 8-9 років. За його словами, навіть підвищення вартості проїзду до шести гривень суттєво  не вплине на фінансовий стан перевізників.

Начальник відділу транспорту та зв’язку Луцької міськради Володимир Степанов повідомив, що зараз не на всіх  маршрутах у місті працюють перевізники. Іноді, оголошуючи конкурс, не знаходять претендентів, тому це питання вже стає нецікавим для бізнесу і це потрібно враховувати.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: