15:08, 26 Лютого 2023

лукашенко збирається зустрітися із Сі Цзіньпіном, аби допомогти рф та Китаю обійти санкції

Самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко має намір зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Не виключено, що задля допомогти росії та Китаю в ухиленні від санкцій у разі відправки росії летальної зброї.

Про це йдеться в інформаційному бюлетені Американського аналітичного центру «Інститут вивчення війни» (ISW), передає «Укрінформ».

“Президент білорусі олександр лукашенко планує зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб, можливо, допомогти росії та Китаю в ухиленні від санкцій на тлі повідомлень про те, що Китай серйозно розглядає можливість відправлення росії летальної допомоги”, – йдеться в документі.

Також зазначається, що Президент США Джо Байден відхилив мирний план Китаю з 12 пунктів, оскільки російські джерела продовжують використовувати оголошення плану для наклепів на Захід та Україну.

Також йдеться про заяви лукашенка по Придністров’ю.

“лукашенко вдихнув нове життя в інформаційну операцію кремля щодо Придністров’я, неправдиво заявивши, що відкриття придністровського фронту буде в інтересах Заходу”, – зазначається в документі.

Президент Франції Еммануель Макрон закликав Китай тиснути на росію, щоб вона припинила війну в Україні, і попросив Пекін не постачати москві зброю. Також було анонсовано візит президента Франції в Китай.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: