20:04, 11 Березня 2022

Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з представниками міжнародної організації «WeWorld»

Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з представниками міжнародної організації «WeWorld». Це – незалежна італійська організація, що діє у 25 країнах Африки, Азії, Південної Америки з головним офісом в Італії. Зосереджена на проектах, що стосуються співробітництва у сфері розвитку та гуманітарної допомоги, щоб гарантувати права найбільш вразливих спільнот, особливо жінок та дітей.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Керівник Партнерства з адвокаційної політики та відділу європейських та італійських програм Стефано Піціалі подякував Ігорю Поліщуку за зустріч та можливість побачити, як Луцьк та Волинська область приймають внутрішньо переміщених осіб. Італійці приїхали до нашого міста, аби набрати фактів, з якими потребами стикаються переміщені особи та знайти локальних партнерів, які б могли допомагати організації «WeWorld».

У свою чергу, Луцький міський голова подякував гостям за візит та турботу про наших громадян. “Ми з перших днів війни організували Центр допомоги для біженців, який працює на базі нашого управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Він розташований в Палаці урочистих подій. В цей Центр усі охочі люди, які мають змогу допомогти біженцям, приносять одяг, продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти та все необхідне, щоб мамам з дітьми було комфортно, адже переважна частина біженців – саме ця категорія населення. Також громадяни можуть переказати кошти на благодійний банківський рахунок”, – сказав він.

В Центрі також працює психологічний штаб, який надає психологічну допомогу і переміщеним особам, і мешканцям нашого міста, які сьогодні також перебувають в стресових умовах.

“Ми будемо вдячні, якщо ви зможете допомогти нам підсилити цю роботу, тому що вже очевидно, що біженців буде постійно більшати, адже з’являються “зелені коридори”. Також будемо раді, якщо ви нам допомагатимете в переміщенні громадян за кордон”, – звернувся Ігор Поліщук до іноземних гостей.

Також він розповів, що біженців реєструють у департаменті соціальної політики. Тут їм видають відповідні довідки, що вони внутрішньо переміщені особи. Це робиться для того, щоб влада могла контролювати цей процес і щоб ці речі не потрапили в руки шахраїв.

“Наразі ми не маємо офіційної інформації щодо кількості біженців, тому що їх неможливо підрахувати, – повідомив Ігор Поліщук. – Багато людей не реєструються, багато зареєструються пізніше, тому що вони зараз зайняті вирішенням інших проблем: побутових, переселенням, влаштуванням свого життя. Але за нашими підрахунками, тільки в нашому місті, ця цифра складає орієнтовно 10 тисяч чоловік. Ми знаємо скільки людей живе в готелях, хостелах та гуртожитках, але порахувати скільки людей винаймають житло та живуть в сім’ях, які їх просто прихистили, — неможливо. Про точну цифру ми знатимемо, коли вони пройдуть реєстрацію”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: