21:18, 06 Жовтня 2023

«Луцькводоканал» отримав нову спецтехніку та обладнання для контролю за якістю стічних вод

6 жовтня у рамках робочої поїздки Луцького міського голови Ігоря Поліщука на очисні споруди КП «Луцькводоканал» (село Липляни), відбулася презентація нового обладнання підприємства, яке придбали у рамках співпраці з європейським інвестиційним банком (ЄІБ)

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Це нова спецтехніка, пересувна лабораторія для відбору проб води та модернізована лабораторія для контролю за якістю стічних вод. Обсяг інвестицій на вказані заходи становить 21 мільйон гривень.

У рамках презентації директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк ознайомив міського голову з новою спецтехнікою для усунення аварій на мережах водопостачання та водовідведення. Два екскаватори JCB мають чимало переваг і будуть використовуватися для аварійно-відновлювальних робіт.

Міський голова також оглянув нову мобільну лабораторію та автоматичний пробовідбірник. Установки будуть використовуватися для відбору проб на різноманітних підприємствах – користувачах міських мереж водовідведення, щоб мати можливість контролювати стоки, які потрапляють на очисні споруди. Крім того, Ігор Поліщук побував в оновленій лабораторії для контролю стічних вод. Лабораторія повністю модернізована і забезпечена найсучаснішим обладнанням, матеріалами та інструментарієм німецького виробництва.

У свою чергу міський голова зазначив, що нове обладнання – це важливий крок підприємства на шляху до реконструкції очисних споруд КП “Луцькводоканал”.

“Ми наближаємося до початку реконструкції очисних споруд, тож якість стоків є визначальною. Тому що які б не були очисні споруди, якщо всі стоки будуть йти з перевищенням тих чи інших показників, гранично допустимих меж, очисні споруди не зможуть із цими стоками справлятися. Тож контролювати якість стічних вод дуже важливо”, – підкреслив міський голова .

Ігор Поліщук також додав, що нове високоточне обладнання лабораторій дасть змогу покращити екологічну ситуацію в громаді:

“Сучасне обладнання іноземного виробництва для контролю за якістю стоків допоможе фахівцям лабораторії точніше визначати, яким чином очищати стічні води, які потім потрапляють у Стир, щоб вони відповідали усім нормативним показникам Міністерства екології та вимогам інших відомств і установ центральної влади”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: