14:32, 13 Травня 2024

«Луцькводоканал» отримав грант на понад 55 мільйонів гривень від Європейського Союзу

Серед переможців грантових проектів щодо захисту довкілля – КП «Луцькводоканал».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Вперше комунальне підприємство “Луцькводоканал” за підтримки Луцької міської ради взяло участь у міжнародному транскордонному проекті Європейського Союзу в рамках програми – Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 – “Безпечна каналізація задля здорового довкілля: транскордонні рішення Луцька та Білостока” і ввійшло до переліку переможців.

Загальний обсяг фінансування проекту – 2 663 100,00 євро. На понад 55 мільйонів гривень з цієї суми у Луцькій громаді реалізують заходи, які допоможуть модернізувати послуги водопостачання та водовідведення для понад 135-ти тисяч жителів Луцька.

Отож, які заходи реалізують у Луцьку:

Модернізація каналізаційного колектора (реконструкція 1 994,6 м напірного каналізаційного колектора на відрізку від вул. Карпенка-Карого, 1А до перетину вулиць Героїв УПА та Липовецької), зокрема заміна двох ліній каналізаційного колектора загальною довжиною 1 994,6 м.

Закупівля телеінспекції трубопроводів на базі автомобіля:

обладнання дозволить спостерігати та діагностувати процеси, що відбуваються всередині труб, колодязів, за допомогою відеокамери проводити повний огляд каналізаційного колектора. Складові обладнання: відеокамера високої роздільної здатності, програмне забезпечення, обладнаний автомобіль.

Створення Екопростору щодо поводження з водою:

придбання каркасного шатрового купола, огорожі, чотирьох інформаційних табло, проектора, сенсорного екрану та іншого обладнання для облаштування екопростору).

Розробка мультимедійного гіда – електронного продукту у вигляді тестів для підвищення обізнаності про поводження з водними ресурсами.

Окрім цього, передбачена участь партнерів проекту у науково-технічних конференціях та тренінгах у Білостоці, навчальних візитах до підприємств Варшави, Кракова та Вроцлава.

Вимогою ЄС в рамках таких масштабних заходів є навчання та підвищення кваліфікації працівників, а також зміна підходів у суспільстві до взаємодії із довкіллям. Саме тому цей проект доповнений елементами, які стосуються створення екологічного простору. До кінця цього року на території “Луцькводоканалу” з’явиться шатровий купол, де проводитимуть роботу з дітьми та студентами. До слова, чимало учнів та молоді приходять на підприємство на навчальні екскурсії, але досі тут не було освітнього простору, де можна було б читати лекції, спілкуватися та вести просвітницьку роботу. Також згодом лучани зможуть самотужки протестувати себе на мультимедійному гіді, давши відповіді на запитання і побачити, наскільки ми готові до екологічної взаємодії з каналізацією та водою. Усе це створюється для того, аби підвищити рівень знань правильної поведінки з системами водовідведення і показати, які ризики має нехтування цими правилами.

Основні роботи в рамках проекту Європейського Союзу – Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 планують реалізувати на КП “Луцькводоканал” до кінця 2024 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: