13:11, 27 листопада 2019

Луцькрада звернулася до Президента щодо неприпустимості розвалу справ Майдану

27 листопада на пленарному засіданні 66-ї сесії Луцької міської ради, внісши технічні правки, ухвалили рішення «Про звернення Луцької міської ради з приводу недопущення розвалу справ Майдану».

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення, Верховна Рада України не проголосувала за зміни до законопроєкту № 2116 «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань, якими передбачалось створення спеціального слідчого органу, що продовжив би вести розслідування злочинів, здійснених під час Революції Гідності в 2013-2014 роках.

Попередній слідчий департамент Генеральна прокуратура України ліквідувала, а аналогічний підрозділ так і не створений при Державному бюро розслідувань – весь процес завершення розслідування та притягнення винних до відповідальності є під небезпекою.

“Ми, депутати Луцької міської ради розділяємо стурбованість адвокатів і родичів жертв розстрілів протестувальників Євромайдану у зв’язку з передачею справ Майдану від Генеральної прокуратури України до Державного бюро розслідувань.

Ми теж вважаємо, що передача справ такого обсягу від одного відомства до іншого з одночасним виведенням з процесу розслідування слідчих дій, які вели ці справи протягом п’яти років, може свідчити про намір уповільнити розслідування та в підсумку розвалити ключову справу в новітній історії України. На користь чого свідчать і особисті зв’язки керівника ДБР Романа Труби з ключовими особами адміністрації В. Януковича, зацікавленими в «похованні» справ Майдану.

Ми впевнені, що показове ігнорування суспільного запиту на встановлення справедливості у справах Майдану та покривання злочинців чинною українською владою може різко дестабілізувати ситуацію в країні.

Ми висловлюємо солідарність з адвокаткою родин загиблих та постраждалих Євгенією Закревською, яка оголосила голодування на знак протесту проти спроб розвалити справи Майдану. Ми підтримуємо її вимоги до Верховної Ради України якнайшвидше прийняти правку №318 до законопроекту №2116 «Про Державне бюро розслідувань» задля створення у структурі ДБР управління, до якого разом з матеріалами справ Майдану перейдуть і співробітники управління спеціальних розслідувань ГПУ, які розслідували ці справи. На нашу думку, лише це допоможе врятувати надважливий для українського суспільства процес.

Звертаємось до вас в найближчий час ініціювати скликання позачергового засідання Верховної Ради України, проголосувати необхідні правки до проєкту Закону про внесення змін до Закону України “Про Державне бюро розслідувань” щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань. Не зраджуйте пам’яті тих, хто загинув за демократичну Україну”, – йдеться у зверненні депутатів Луцькради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: