22:54, 04 Серпня 2022

Луцьк відвідали представники управління Верховного Комісара ООН у справах біженців

Сьогодні з робочим візитом до Луцька прибула делегація Львівського представництва управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ) на чолі з головою офісу Раяном Маршалом. У міській раді з гостями спілкувалася заступник міського голови Ірина Чебелюк.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Ірина Чебелюк розповіла, що станом на сьогодні у Луцьку налічується 16 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Однак реальна кількість ВПО майже удвічі більша. З метою підтримки вимушених переселенців у місті діють центр допомоги біженцям, психологічний центр та соціальні їдальні. Від міжнародних організацій ВПО отримують матеріальну та фінансову допомогу.

“З наближенням навчального року в Луцьку постає проблема житла для ВПО, оскільки гуртожитки навчальних закладів, де зараз вони проживають, слід передати для потреб студентів. Вільних місць для переселення ВПО ми практично не маємо. Розглядаємо варіанти використання з цією метою комунальних приміщень, однак вирішення цього питання потребує значних фінансових ресурсів і часу, – підкреслила Ірина Чебелюк. – Щодо матеріальної допомоги від міжнародних партнерів, в різні періоди її розмір був різним. Однак ми намагаємося виходити з того, що є, і розподіляти допомогу так, щоб вистачило на довший період часу”.

Це вже друга зустріч представників Львівського офісу з керівництвом міської ради. Як зауважив Раян Маршал, потреба в ній виникла у зв’язку з оновленням штату офісу:

“Ми вважали за потрібне знову приїхати на місце, щоб краще зрозуміти ситуацію, потреби і визначити, в яких сферах ми можемо співпрацювати. Допомога внутрішньо переміщеним особам від УВКБ відбувається у трьох напрямках – правова та психологічна підтримка, допомога з соціальним житлом, надання непродовольчих товарів”.

До слова, за результатами першої зустрічі, яка відбулася у квітні, відповідно до запиту ООН Луцькому центру професійно-технічної освіти надали допомогу у вигляді постільної білизни, подушок, ковдр, матраців та рушників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: