23:15, 11 Липня 2019

Лучанин з синдромом Дауна перший в Україні здобув вищу освіту

Сьогодні, 11 липня, лучанин Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії. Він перший в Україні хлопець з синдромом Дауна, який здобув вищу освіту!

Про це на своїй сторінці у “Facebook” повідомила представниця інституту національної пам’яті у Волинській області Леся Бондарук.

У дописі жінка згадує, як п’ять років тому вона з мамою Богдана Кравчука Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту.

“Пам’ятаю як 5 років тому ми з його мамою боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Дуже дякую міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли та підтримали право особливих дітей на вищу освіту”, — пише Леся Бондарук.

У дописі жінка зазначає, що за 5 років навчання хлопець часто був успішнішим за звичайних студентів.

“Усі ці п’ять років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити, а Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога мами — Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любого студента”, — йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: