15:15, 09 Серпня 2019

Лучани ознайомились із станом каналізаційних мереж і очисних станцій КП «Луцькводоканал»

Учора, 8 серпня, відбувся візит на підприємство КП «Луцькводоканал» активістів, представників громадських організацій та засобів масової інформації.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Інспекція розпочалася із основного відділення КП «Луцькводоканал». Присутніх тут консультував головний інженер підприємства Сергій Строк. Він розповів, що сьогодні підприємство обслуговує близько 220 кілометрів каналізаційних мереж та 20 насосних станцій. Окрім того, у луцькі мережі частково скидають стоки такі села, як Струмівка, Забороль, Зміїнець, Липини, Рованці, Тарасове та Гірка Полонка.

«Усі станції розраховані на перекачку, мінімум, в два рази більше стоків, ніж сьогодні надходить», — додав він.

Представники громадськості мали змогу задати головному інженеру свої запитання. Особливий інтерес викликала точка зливу відходів на вулиці Мамсурова. Сергій Строк розповів, що на вибір цієї точки зливу значним чином вплинуло розташування її у промисловій зоні, а також вимоги дотримання санітарної зони.

Пізніше цей об’єкт вдалося відвідати в рамках екскурсії. Активісти мали нагоду спостерігати за процесом зливу та поспілкуватись із водіями спецавтомобілів, які здійснюють скид відходів у рамках договору із КП «Луцькводоканал». Директор підприємства Віктор Гуменюк розповів, що цей процес знаходиться під наглядом: камера фіксує кожну машину, що сюди заїжджає, а співробітники мають можливість її ідентифікувати. Таким чином, злив відходів сторонніми особами унеможливлюється.

«Щомісяця перевізники подають на підприємство акт виконаних робіт, який звіряється із нашими даними і йому виставляється рахунок. В разі подання меншого об’єму — розрахунок ведеться за даними Луцькводоканалу. Ми контролюємо первізників з якості стічних вод: є графік відбору проб. Якщо буде виявлено перевищення показників — передбачений штраф»,— зазначив він.

Усі погодилися, що неприємний запах в околицях точки зливу відсутній.

Опісля цього, учасники заходу завітали на КНС № 19 і КНС № 2, та ознайомились із їх діяльністю. Співробітники підприємтсва розповіли, що усі станції справні та знаходяться у хорошу стані, тож неприємний запах від цих об’єктів не може поширюватись. Окрім того, на КНС № 2 нещодавно встановили промисловий генератор озону, який підтримує задану концентрацію даного газу в приміщенні. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям озон вступає в реакцію з речовинами, що викликають неприємний запах та нейтралізує їх до безпечного стану.

«Ми проводили свої заміри, і зараз провели заміри в рамках кримінального провадження — на наших об’єктах, в межах санітарних зон, перевищення гранично допустимих викидів не було виявлено», — додав директор підприємства Віктор Гуменюк.

Фінальним об’єктом об’їзду стали очисні споруди КП «Луцькводоканал». Головний інженер підприємства Сергій Строк розповів про сьогоднішній стан споруд, відзначивши, що завдяки значній доступній площі відстійників сьогодні вдається зберегти ефективність очистки на європейському рівні. пізніше, присутні оглянути очисні резервуари та поля відстійників, аби пересвідчитись, що вони не є джерелом неприємного запаху в місті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: