11:56, 03 Січня 2018

Лучанам розповіли, як зробити власне житло енергоефективним. ФОТО

26 грудня 2017 року відбувся семінар для мешканців багатоквартирних будинків міста Луцька. Захід відбувся в Центрі енергоефективності та енергозбереження спільно з компанією ПрАТ “Луцький домобудівельний комбінат”.

Про це повідомляє Волинська обласна громадська організація “Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та органів самоорганізації населення” у “Фейсбук”.

Спікер заходу Петро Лавринюк, експерт у Волинській області проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Чергова зустріч була приурочена конкретним діям кожного як власника квартири. Закони та новації, котрі діятимуть з початку 2018 року, а саме: Закон «Про Фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік комунальних послуг», мотивують брати на себе, як власника квартири, повну відповідальність за житло та будинок. Учасникам семінару запропонували шляхи подальших дій з відповідними наслідками. З можливих варіантів більшість обрала діяти заради покращення умов проживання, шляхом утеплення та енергозбереження, що в майбутньому зменшить видатки на комунальні послуги.

«Ми з вами можемо нічого не робити і надалі мерзнути і сплачувати великі рахунки за неякісні послуги, або ж почати діяти і зробити власне житло енергоефективним, – мотивує Петро Петрович. – Так, це витрати, але це та стаття, на якій не можна економити. Зекономивши сьогодні на неякісних вікнах чи батареях – ви втрачатимете наступні 10-15 років на енерговитратах. Вибір за вами…».

Спільними силами учасники розраховували відсотки економії, які вони зможуть мати внаслідок проведених дій з утеплення будинків. Крім усіх методів енергозбереження, виділили один, що не потребує грошових витрат, але потребує контролю та постійного самонавчання. Мова йде про культуру споживання. При виконанні якої можлива економія в 10% від загальної суми оплати послуг.

Якими б переконливими не були слова експерта, та частина бажань розбивалась при розумінні суми витрат. Тому заключним питанням семінару була інформація про державні програми, що діятимуть з початку року. Також експерт порекомендував поквапитися, щоб встигнути податися та отримати кредити та знижки по програмі.

Після закінченню курсу учасники отримали сертифікати і можуть ділитись здобутими знаннями з сусідами та іншими мешканцями ОСББ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: