10:04, 28 Січня 2020

Лучан запевняють, що ситуація із коронавірусом контрольована

Лучан запевняють, що у Луцьку ситуація із захворюваністю контрольована, причин для паніки через коронавірус немає. 

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Під час оперативної наради сьогодні, 28 січня, про ситуацію із поширенням коронавірусу в Україні та у нашому місті присутніх інформував начальник управління охорони здоров’я міської ради Володимир Лотвін.

За його словами, коронавіруси — це велика група вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеня важкості: від застуди, грипу та ГРВІ до атипової пневмонії. Джерелом поширення коронавірусу є тварини: змії, кажани та інші. На жаль, через несприятливу екологічну ситуацію відбувається мутація цих вірусів. Спалах пневмонії, викликаний саме цим вірусом, зафіксували у Китаї в місті Ухань у грудні 2019 року. У хворих спостерігається лихоманка, ускладнене дихання, нудота, діарея. Інкубаційний період становить 2-14 днів.

Володимир Лотвін наголосив, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом. У зоні ризику перебувають особи, що тісно контактували з тими, хто нещодавно повернувся з Китаю. У світі зареєстрували більше 2800 випадків захворювання різного ступеня важкості, 81 особа померла.

В Україні для запобігання поширення вірусу Міністерством охорони здоров’я створили оперативний штаб, проводиться навчання медичного персоналу, інформування лабораторних центрів та інших медичних установ. В аеропортах різних країн стан здоров’я туристів, які повертаються з Китаю, перевіряють. Фармацевтичні компанії працюють над розробкою вакцини.

“У Луцьку та Волинській області ситуація контрольована, підстав для паніки немає. Проте варто дотримуватись загальних санітарно-гігієнічних рекомендацій — часто мити та дезінфікувати руки, уникати тісного контакту з хворими та з дикими тваринами, вживати термічно оброблені продукти тваринництва”, – зазначив Володимир Лотвін та додав, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ у Луцьку не перевищує епідпорогу.

На дотриманні загальних санітарно-епідеміологічних рекомендацій та відповідальному ставленні до власного здоров’я наголосив і секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

“У разі виникнення загрози поширення захворюваності місто повинно бути готове до оперативного реагування та активних дій”, — додав він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: