13:35, 12 листопада 2019

Лучан закликають сплатити податок за свої квартири та будинки

Сьогодні, 12 листопада, під час оперативної наради директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова поінформувала про сплату податку на нерухоме майно до бюджету міста у 2019 році. Вона зауважила, що податок на житлову нерухомість нараховується на квартири площею понад 60 кв. метрів, приватні будинки площею понад 120 кв.м, квартира + будинок загальною площею понад 180 кв.м.

Про це інформують на сайті Луцькради.

Лілія Єлова зазначила, що ставка податку у місті Луцьку — 0,5 % мінімальної зарплати для житлової нерухомості фізичних осіб.

Крім того, квартири площею більше 300 кв. метрів і будинки площею понад 500 кв. метрів додатково оподатковуються в розмірі 25 000 грн на рік. Таким власникам потрібно сплатити 25 тисяч гривень плюс різницю між пільговою площею і фактичною.

Лілія Єлова зауважила, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку надсилаються платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом. Податкове зобов’язання з податку на нерухомість може бути нараховане за попередні роки в межах 1095 календарних днів.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Реквізити для перерахування податку вказані у податковому повідомленні-рішенні.

Лілія Єлова додала, що у той же час, за несвоєчасну сплату податків передбачений штраф. Так, при затримці сплати податку до 30 календарних днів, розмір штрафу становить 10 % погашеної суми податкового боргу, при затримці більше 30 календарних днів, — 20 % погашеної суми податкового боргу.

Тому, Лілія Єлова закликала усіх, хто має квартири більше 60 м.кв. і будинки більше 120 м. кв., звернутися у податкову. отримати реквізити і оплатити нарахований податок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: