21:00, 05 Вересня 2018

Лучан кличують на «Національне читання»

Масштабна громадська акція під патронатом президента Польщі вже вкотре відбудеться у Луцьку.

Про це повідомляють організатори.

Мистецьке об’єднання «стендаЛь» спільно з Генеральним консульством Республіки Польща у Луцьку запрошують на акцію «Національне читання» (Narodowe Czytanie), де відвідувачі зможуть познайомитися із польською літературою та стати частиною однієї з найпопулярніших традицій країни-сусіда.

«Національне читання» пропагує знання художніх творів польської літератури, фрагменти котрих зачитують публічно. З-поміж чотирьох творів, запропонованих президентом, інтернет-користувачі обирають один. Минулого року читали драму «Весілля» Станіслава Виспянського.

Цього року акція відбувається у дні святкування 100-річчя незалежності Польщі. У кожному місті країни на майданах, у парках, театрах і школах відомі актори, митці, політики читатимуть останній роман поляка Стефана Жеромського «Провесна».

У Луцьку подія відбудеться 9 вересня, о 14:00, у Книгарні «Є» (вул. Лесі Українки, 30).

У програмі заходу:

 – читання в ролях уривків роману «Провесна» Стефана Жеромського;

– розповідь про життєвий шлях С. Жеромського;

– демонстрація фрагментів фільму за мотивами роману «Провесна».

Організатори події – Генеральне консульство Республіки Польща в Україні, Волинське обласне відділення Спілки вчителів-полоністів України ім. Габріелі Запольської та Мистецьке об’єднання “Стендаль” – заохочують кожного до активної участі та прочитання короткого фрагменту роману «Провесна» польською мовою.

Довідково: Стефан Жеромський (14 жовтня 1864 р., Стравчин, Келецький повіт — 20 листопада 1925 р., Варшава) – польський письменник і драматург. Творчість Жеромського загалом спирається на реалістичні традиції, але при цьому у багатьох своїх творах він виходить за їхні межі і вдається до сучасного йому модерного художнього досвіду, який представлений у його прозі вкрапленнями натуралізму, імпресіонізму та неоромантизму. Найбільша заслуга Жеромського полягає в подальшому розвитку польського соціально-психологічного роману.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: