18:24, 25 Жовтня 2021

«Лікувальний» масаж на 60 тисяч доларів та операції на хребті: у Луцьку звинувачують масажиста у шахрайстві

Постійна офісна робота у 21 столітті призвела до того, що проблеми з хребтом є чи не у кожного. У результаті популярним став лікувальний масаж. Чи не кожен з нас вже стикався з мануальним терапевтом, який обіцяє вирівняти нам спини та позбавити болю. Довелося звернутися за допомогою до мануального терапевта і лучанину Миколі Варенику. Однак, як він запевняє, замість покращення здоров’я втратив 60 тисяч доларів та переніс три операції на хребті. Мануальний терапевт, який у Луцьку відомий ще й спортивними досягненнями, заперечує це і заявляє, що його переслідують, бо він відмовився надавати послуги, а ще каже – мануальних терапевтів багато, а він – один.

Як розповів лучанин Микола Вареник, він був переконаний, що звертався до людини з медичною освітою, а тепер – буде судитися через шахрайство. Як розпочиналася історія, що каже слідство та чи може людина без медичної освіти надавати послуги лікувального масажу, з’ясовувало інтернет-видання «Волинь Online».

Як розповів лучанин, він знайомий з мануальним терапевтом Вячеславом Шардіним вже 30 років. Разом вони деякий час працювали. Звісно, у розмовах Шардін розповідав про те, що він мануальний терапевт та навіть почав надавати послуги масажу для Миколи Вареника. Ще у 2000-х роках вони припинили співпрацю у бізнесі, але спілкувалися і далі.

Вячеслав Шардін. Фото із соцмереж

«Протягом п’яти років з 2015 року Шардін мені надавав послуги лікувального масажу. Він завжди позиціонував себе як лікар, то ж я довірився йому. Ми домовилися про те, що я сплачуватиму 12 тисяч доларів у рік. На сеанси я ходив раз у тиждень, один сеанс – це 250 доларів. Шардін постійно знаходив у мене різного виду захворювання і наполягав, що їх потрібно лікувати масажем. Він обіцяв, що такі захворювання можна вилікувати лише технікою мануальної терапії», – пояснює пан Микола.

За п’ять років такого лікування, як він зазначає, сплатив Шардіну 60 тисяч доларів.

«Так, як він позиціонував себе, як лікар, у нього на сторінці було вказано, що він навчався в Національному медичному інституті імені Богомольця, про його діяльність писали інтернет-видання та у «YouTube» були ролики про його професійну практику, я повірив, що ця мануальна терапія мені допоможе», – каже Микола Вареник.

Коли оголосили карантин Вареник попросив Вячеслав Шардіна знизити плату за лікування:

«Я попросив платити 10 тисяч доларів в рік замість 12. Але Шардін відмовив. Я спитав, за що ж я платив такі великі кошти йому весь час. Ми трішки посперечалися. І у ході суперечки я попросив його показати свій диплом та ліцензію на проведення лікувальної діяльності. Однак він не захотів нічого показувати. Після цього я вирішив звернутися до поліції. У особистій переписці Шардін сам підтвердив, що заволодів моїми грошима. Ніяких договорів я не підписував, квитанцій про оплату мені не надавали».

Окрім цього, Миколі Варенику довелося перенести вже три операції на хребті за кордоном. Там лікарі йому сказали, що нашкодити могла така некваліфікована мануальна терапія.

Вже понад рік триває слідство у цій справі

У ході розслідування стало відомо, що ліцензії на проведення мануальної терапії у Шардіна немає, а ФОП він «закрив» ще у 2014 році. За цей час змінилося вже декілька слідчих. Першого замінили через скаргу на бездіяльність, наступна слідча – звільнилася. Зараз – вже третій слідчий.

Інтернет-видання «Волинь Online» звернулося за коментарем до поліції стосовно цієї справи. Однак нас попросили надіслати свої запитання у вигляді запиту. Детальної інформації нам не надали, посилаючись на таємницю досудового розслідування. Однак, як повідомив у відповіді на запит т.в.о. начальника СВ Луцького РУП ГУ НП у Волинській області, майор поліції Аркадій Найдич, що класифікація цього кримінального провадження відповідає ступеню тяжкості особливо тяжкий злочин, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄДРД до повідомлення особі про підозру становить 18 місяців.

Як окремо повідомив Микола Вареник, зараз, коли змінився слідчий нарешті допитали його водіїв, які возили його щотижня до Вячеслава Шардіна на «лікування», а також призначили проведення судово-медичної експертизи.

Окреме ще досудове розслідування проводили у слідчому управлінні фінансових розслідувань головного управління Державної фіскальної служби.

«Він взяв такі гроші і навіть не сплатив податки. Я хочу, аби він сплатив хоч податки з цих грошей. У податковій кажуть, він давно закрив ФОП, а Ліпко, який розслідував, заявляє, «А Ви б хотіли, аби на Вас просто написали?». Ну, так перевіряйте ж, я дав інформацію», – зазначає Микола Вареник.

Наразі у Волинській обласній прокуратурі триває перевірка щодо цього розслідування, яке проводив старший слідчий з особливо важливих справ ІІ відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Волинській області Роман Ліпко.

«Він мені мстить, бо я не надавав йому допомогу, мануальних терапевтів багато, а я – один»: що розповідає про цю ситуацію Вячеслав Шардін

Ми звернулися до Вячеслава Шардіна, аби він розповів і свою версію тих подій.

«Кримінальна справа є, але вона не рухається», –  запевнив нас Вячеслав Шардін.

Він заявив, що Микола Вареник його переслідує, бо «потрапив у залежність від його мануальної терапії»:

«Я вважаю, що розумна людина не буде переслідувати іншу людину тільки за те, що відбувся синдром відміни. Я не хочу працювати з цією людиною. Ні за які гроші. Я ніколи не надавав йому послуги, взагалі. Я не маю на нього гніву. Прокурор був, податківці були, допит робили, лишилися Ви і четвертий варіант – це він вже конкретно буде робити, фізично. Він мені погрожував вже».

Ми запитали, чи може він показати ці погрози:

«Ні, не можу, бо не маю. Він смс писав, смс є в поліції. Я не хочу показувати.  Він погрожував, що затаскає мене по судах, це погроза чи ні? По його заяві мене вже сьогодні треба вести на Голгофу. Я диплом маю. У мене диплом післядипломної освіти. Я навчався у Київському інституті нейрохірургії під керівництвом професора Леоніда Пелеха».

Дипломів про медичну освіту Вячеслав Шардін не надав, однак показав диплом юриста та диплом про вищу освіту за спеціальністю «фізичне виховання» та довідки про проходження курсів ще за часів Радянського Союзу.

Щодо інформації, що він начебто навчався в Богомольця, Шардін каже, що то, мабуть, помилково у «Фейсбук» вибрала йому дитина:

«Ні, я в Богомольця не навчався. Та що ви таке говорите, я ніде не навчався. Ні, це видаліть, це мабуть мій малий…. Я навчався на спортивному факультеті, після спортивного факультету я пішов як лікар ЛФК. Отримав посвідчення лікаря ЛФК, яке я вислав всім службам. Після цього мене запросили, коли тільки народжувалася мануальна терапія в Україні у 1987 році на курси. Ось є довідка, що я був на цих курсах. За цим документом мене прийняли навіть у Польщу працювати. Я працював довший час масажистом по лікарнях, на це є посвідчення і в прокуратурі. Фізичне виховання дає можливість працювати масажистом»,  – зазначає Вячеслав Шардін.

Наголосимо, що так, після фізичного виховання можна працювати масажистом, однак не можна називатися лікарем.

Разом з тим, коли цікавимося, які були ціни на лікувальний масаж, Вячеслав Шардін у розмові говорить, що безплатно надавав послуги Варенику, хоча перед тим запевняв, що взагалі не надавав послуги:

«Він зі мною спілкувався 30 років. Ніякої версії я вам не скажу, я оправдовуватися не буду. Мій адвокат, мій кум, він взявся за неї задарма. Скільки я людей пролікував, можете зайти у будь-який бар, ресторан і знайдете за годину. По всякому ціни були. Немає ніякого орієнтування. З Вареником це було безплатно, як я був на роботі».

Після цього він знову починає говорити, що послуг таки не надавав:

«Не надавав я процедуру, якщо безплатно – це не робота. Я йому ніяких послуг не надавав, грошей ніяких не брав. Він пропонував дружити і буде мені платити. У книжці я його обов’язково згадаю. У мене поки муза полетіла і не прилітала. А покинув практикувати тільки тому, що є такі, як Вареник. Я у Польщі працював, процедура у мене коштувала 10 доларів, 1 долар забирала держава. Приїхав в Луцьк, відкрив фірму, 1 долар мені, 9 їм. І це досі так. Того я і не хочу працювати так.  Я вже не приймаю давно. Більше 10 років, приблизно 15».

На прохання пояснити, чому, на його думку, виникає такий синдром, якщо він заперечує, що надав послуги Шардін пояснює:

«Так він ж читає про мене, знає, який я і хто я, мануальних терапевтів багато, а я — один».

Заперечує він і про те, що отримував будь-які гроші:

«Які податки, які гроші, хай докаже, що він дав мені гроші і я сплачу. Адже я йому не заважаю. Я ж не просив до нього приходити на процедури? Спитайте, чого Ви йому платили тисячу доларів. Я йому ніколи не призначав ніякої ціни».

Як часто можна робити лікувальний масаж, хто його може надавати та які ціни на послуги мануальних терапевтів у Луцьку

Лікувальний масаж (за допомогою техніки мануальної терапії), тобто такий масаж, який застосовують до хворих людей з метою діагностування, лікування та реабілітації, можна здійснювати лише за наявності відповідної ліцензії від Міністерства охорони здоров’я України. Надавати послуги такого масажу має право професійно підготовлений працівник з медичною освітою, оскільки цей вид діяльності прирівнюється до медичної практики. Перелік таких осіб визначає Наказ МОЗ України від 25.12.1992 р. № 195 «Про затвердження переліку вищих і спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання, в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю». Окрім того, такі особи мають проходити курси спеціалізації та підвищення кваліфікації кожні 5 років.

За здійснення такої діяльності без відповідної ліцензії загрожує щонайменше штраф у розмірі до 34 тисяч гривень, а в гіршому випадку – кримінальна відповідальність (ст. 138 ККУ).

Більшість мануальних терапевтів на прийомі вам підтвердить, що лікувальний масаж можна робити не більше, ніж 10 сеансів кожні півроку. Але ці сеанси повинні бути щодня, максимум можна пропустити один день. Тобто, якщо масаж таки надавали раз у тиждень протягом п’яти років – це швидше за все була неправильна методика.

Що ж стосується цін на такі послуги у Луцьку, то сума коливається в основному від 250 гривень до 800 гривень залежно від мануального терапевта та проблеми у людини. Цін по 250 доларів за прийом – немає.

Наразі слідство щодо цієї історії з масажем за 60 тисяч доларів триває, а остаточну крапку – поставить суд.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: