18:52, 27 Грудня 2022

КСУ визнав конституційним закон про перейменування упц мп

Конституційний суд визнав конституційним закон «Про свободу совісті та релігійні організації» , який передбачає перейменування упц мп.

Про це «Укрінформу» повідомили в прес-службі суду.

“Конституційний суд ухвалив рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 закону “Про свободу совісті та релігійні організації” є конституційним”,  – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.

Він також установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр якої розташований за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України, у частини, з’єднання ЗСУ та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених Законом.

Суддями-доповідачами у справі були Сергій Головатий і Олександр Петришин.

Повний текст рішення КСУ має оприлюднити у середу, 28 грудня.

Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила закон, який, зокрема, передбачає, що релігійна організація, центр якої розташований у країні-агресорі, у своїй назві має вказувати повну статутну назву свого релігійного центру. Таким чином, закон зобов’язує Українську православну церкву (московського патріархату) вказати у своїй назві приналежність до російської православної церкви.

18 січня 2019 року до КСУ надійшло подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції цього закону.

11 лютого 2020 року КС розпочав розгляд справи щодо конституційності закону про перейменування релігійних організацій.

22 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов про скасування наказу МКІП, відповідно до якого Київська митрополія упц (мп) та низка релігійних організацій мають внести зміни до своєї офіційної назви.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: