08:15, 08 Березня 2022

Країни та організації, які вимкнули російську пропаганду – Нацрада оприлюднила список

Країни Європи продовжують вимикати російські пропагандистські канали та вживати інших заходів щодо них.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

«Керівний комітет РЄ з питань інформаційного суспільства координує інформацію від європейських медіарегуляторів», – ідеться у повідомленні.

Зокрема, у переліку:

Бельгія. У Фламандській громаді Бельгії російські пропагандистські канали видалили з кабельного телебачення та інших платформ.

Нідерланди. Російські телеканали Russia Today, Sputnik не проліцензовані і не розповсюджуються в місцевих кабельних або наземних мережах Нідерландів. Регулятор з питань медіа країни рішуче націлений на те, щоби припинити поширення дезінформації і мови ненависті, що надходять від Russia Today, Sputnik та інших підконтрольних російській державі ЗМІ.

Греція. Регулятор Греції заборонив трансляцію російських каналів та заблокував доступ до веб-сторінок російських медіа.

Велика Британія. Ofcom розпочав 27 розслідувань щодо Russia Today та ініціює обговорення про позбавлення його ліцензії.

Молдова. Регулятор Молдови заборонив російські і білоруські канали, а також телеканал «МИР».

Польща. Регулятор Польщі заборонив російські канали, замість них працюють українські мовники.

Естонія. Регулятор Естонії тимчасово призупинив ретрансляцію програм російського походження.

Литва. Регулятор Литви тимчасово призупинив ретрансляцію програм російського походження.

Латвія. Регулятор Латвії обмежив розповсюдження на території Латвії телевізійних програм, пов’язаних з Росією, які загрожують державній безпеці.

English Club TV. Британський English Club TV заборонив російським телевізійним мережам та операторам використовувати його сигнал.

EBU. Європейська мовна спілка призупинила діяльність росіян в організації.

EPRA. Європейська платформа регуляторних органів (EPRA) підтримала заклик Національної ради до боротьби з російською пропагандою в Європі і звернулася до всіх регуляторних органів європейських країн, аби ті виявляли та зупиняли прояви російської дезінформації.

«Європейська платформа виступила головним координатором моніторингу – усі зафіксовані випадки EPRA збирає на своєму офіційному сайті і повідомляє про заходи регуляторів щодо виявленої російської пропаганди. Керівництво Платформи переконане, що європейські регулятори спостерігають за висвітленням у медіаситуації в Україні і визначать необхідні методи реагування. Правління EPRA повідомило всім колегам, що днями Роскомнадзор змусив російські ЗМІ публікувати лише інформацію з офіційних ресурсів влади росії», – зазначили у Нацраді.

CDMSI. Росія не буде представлена в роботі Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) і його комітетах.

ЄС. ЄС запровадив санкції проти державних ЗМІ RT/Russia Today і Sputnik в ЄС. Терміново призупинено в ЄС або спрямоване на ЄС мовлення Sputnik і RT/Russia Today (RT English, RT UK, RT Germany, RT France та RT Spanish).

Google, Apple Inc. RT та Sputnik заблоковані у магазинах додатків у Європі.

Як повідомлялося, 24 лютого президент росії путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.

Україна направила позов проти росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: