11:53, 03 Серпня 2021

Кращі народні засоби від зубного болю*

Є маса способів, як швидко зняти біль в домашніх умовах, якщо немає таблеток, а біль застав раптово і допомоги стоматолога потрібно зачекати. Якісь із них можна використовувати відразу ж, а деякі — потрібно приготувати заздалегідь.

Якщо болить зуб – Люмідент радить робити домашнє знеболення нижченаведеними засобами.

Топ 10 засобів від болю в зубі

1. Полоскання теплим (не гарячим і не холодним!) розчином солі і соди. У склянці води розчинити по одній чайній ложці солі та соди, полоскати кожні 20-30 хвилин. Біль буде йти поступово.

2. Докласти роздавлений зубчик часнику. Можна використовувати часник в суміші з сіллю.

3. Розчин перекису водню. Можна використовувати безпосередньо готовий розчин з аптеки, але він має специфічний смак. З цієї причини краще розчинити 1-2 столових ложки в склянці води.  Не треба ковтати — речовина є сильним окислювачем.

4. Міцний алкоголь. Активно прополоскати рот ковтком горілки або коньяку з хворої сторони. У разі відкритого каналу спочатку може з’явитися гострий біль, яка швидко вщухне. Не пити.

5. Лід. Дістаньте шматочок льоду з морозилки, загорніть його в серветку або рушник. Прикладіть до хворої щоці. Якщо льоду немає, візьміть шматок замороженого м’яса. Важливо уникнути переохолодження.

6. Настій ромашки або шавлії. Ромашку заварюють з розрахунку одна-дві столові ложки на склянку окропу і настоюють. Шавлію беруть в тих же пропорціях, витримують 15 хвилин на водяній бані. Теплим настоєм полощуть рот безперервно протягом 20 хвилин. Для закріплення ефекту через 15 хвилин процедуру повторюють. Спосіб відноситься до одних з найбільш ефективних.

7. Яблучний оцет. Теж непоганий засіб для зняття зубного болю. Змочити шматочок вати і прикласти до зуба.

8. Перевірений століттями спосіб — покласти шматочок несолоного свинячого сала між щокою і хворою ділянкою. Якщо сало витягнуто з морозилки, відрізаний шматочок потрібно зігріти до кімнатної температури.

9. Кеторол, один з кращих препаратів, що знімають зубний біль. Є обмеження за кількістю — не більше трьох таблеток в день. Не рекомендовано приймати при виразковій хворобі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, задишці, бронхоспазмі, інсульті. Вагітність і годування груддю також є протипоказаннями.

10. Анальгін. Попри негативне ставлення до цього засобу, він досить швидко допоможе зняти на час зубний біль. Не рекомендований вагітним і тим, які годують.

Народні засоби від зубного болю

11. Сирий буряк. Шматочок прикласти до хворого місця.

12. Настоянка прополісу. Змочити розчином ватку, прикласти до зуба, але не до ясен (можна отримати опік). Засіб не підходить для тих, у кого є алергічна реакція на мед і його продукти.

13. Взяти невелику цибулину, нарізати дуже дрібно Отриману масу загорнути в марлю (батист або випраний тонкий ситець) і покласти в вухо, яке розташоване на іншій стороні від хворої ділянки.

14. Листя валеріани або кінського щавлю. Зірвані листя можна пожувати або прикласти до зуба. Засіб непогано виручає при відпочинку на природі влітку.

15. Перцева м’ята. Рослина має прекрасні знеболювальну і судинорозширювальну властивості. Щоб знизити біль, досить жувати листя.

16. Горілка з часником. Два зубчики часнику натерти на тертці, змішати з 30 мл горілки. Інтенсивно прополоскати рот на хворому боці. Суміш обов’язково сплюнути.

17. Відвар з осики. Столову ложку дрібної тріски заливають окропом (трохи більше склянки), кип’ятять 15 хвилин, настоюють не менш півгодини. Потім полоскати рот кожні 15-20 хвилин до повного припинення зубного болю.

18. Полоскання відваром кори дуба. Готується так само, як і відвар з осики.

19. Гвоздичне масло. До зубу, що болить, прикладають змочену в олії ватку.

20. Ялицеве ​​масло. Кілька крапель потрібно нанести на ватку або диск і прикласти до хворого місця. При «розмитому», нелокалізованному зубному болю, можна вдихати пари.

21. Масло чайного дерева. Також наносимо на ватку, докладаємо до проблемного місця, де болить зуб. При необхідності — робимо міні-інгаляцію.

22. Подорожник. Взяти лист свіжого подорожника, добре його промити. Можна його розім’яти, можна — розжувати. Отриману кашку прикласти до хворого місця. Як варіант — заварити траву (1 столова ложка на склянку) і полоскати теплим розчином.

23. Корінь подорожника. Кущ подорожника вирвати, коріння добре промити, просушити. Кілька корінців прокласти між зубом і щокою. Другий варіант — корінець засунути в вушний прохід з хворої сторони.

24. Кориця. Порошок кориці залити теплою води так, щоб вийшла щільна маса. Отриману пасту прикладаємо до зубу біля ясен. Поліпшення помічають практично відразу, через кілька хвилин зубний біль минає.

26. Відвар з ріпи. Дві столові ложки подрібненого овоча заливають окропом і проварюють протягом 15 хвилин на повільному вогні. Остудити до теплого і полоскати.

27. М’ятні краплі. Змочують турундочку або ватяну кульку, прикладають до зуба, де болить.

28. Камфорне масло добре допомагає не тільки при зубному болю, але також при наривах ясна. Змочену ватку прикладають до зуба або ясен. Дуже швидко відтягує гній.

29. Відвар цибулиння. Зніміть з середньою цибулини лушпиння, залийте окропом. Настоюйте до тих пір, поки розчин не стане теплим. Починайте полоскати. Засіб дійсно дуже ефективний — достатньо трьох процедур через кожні 20-30 хвилин.

30. Шматочок ладану. Потрібно постаратися укласти його в дірку зуба.

31. Розчинити три таблетки муміє в склянці теплої води, прополоскати рот.

32. Серцеві краплі. Корвалол, валокордин, валосердін. Змочений шматочок вати прикласти до хворого зуба.

Ліки для зняття зубного болю

Фармакологічні препарати допоможуть зняти біль швидше і ефективніше, ніж народні засоби. Але тут є свої мінуси — протипоказання і наявність алергії на який-небудь з компонентів.

У кожній особистої аптечці є свій набір знеболювальних. Хтось звик користуватися суперсучасними дорогими препаратами, хтось — як і раніше віддає перевагу звичним і знайомим засобам. “Люмідент” пропонує також читати свою публікацію www.lumident.kiev.ua/ua/zubnaya-bol про кращі таблетки від зубного болю.

Добре допомагають позбутися від зубного болю:

33. Цитрамон. Ефективний препарат, але не рекомендований до 15 років, а також тим, хто страждає виразкою шлунка, захворюваннями нирок, гемофілією, артеріальною гіпертензією, ішемією. Протипоказаний особам, які мають підвищену чутливість до аспірину.

34. Парацетамол. Має трохи менш виражену знеболювальну дію, але дає помітний протизапальний ефект. Протипоказаний при вагітності та годуванні груддю, захворюваннях нирок і печінки.

35. Решта препаратів в таблетках. Перерахуємо в рядок — кетанов, пенталгин, темпалгин, алка-зельтцер, найз, аспірин, баралгін, нурофен, седалгин-нео.

36. Новокаїн, лідокаїн, ультракаїн в ампулах. Прополоскати рот або покласти змочений тампон на місце, де болить зуб або на ясна. Допомагає практично миттєво. Протипоказання — індивідуальна непереносимість.

37. Готові зубні краплі “Дентагуттал”, що містять екстракт валеріани, камфорне і гвоздикове масло. Просочений тампон прикладають до хворого місця, через кілька хвилин зубний біль починає потроху відпускати.

38. Можна використовувати гелі, що мають знеболюючу і протизапальну дію. Як правило, один з цих препаратів завжди є в аптечці — “Метрогил Дента”, “Солкосерил”, “Холісал”, “Асепта”.

39. Вколоти внутрішньом’язово кеторол або анальгін з ортофеном. Якщо є така можливість.

Психологічні прийоми від болю в зубі

Тут доведеться трошки зосередитися і постаратися взяти себе в руки.

40. Постарайтеся абстрагуватися. Придумайте собі якусь справу, при якій можна рухатися або яка, просто, вам цікава. Через деякий час стане трохи легше.

41. Самопереконання. Закрийте очі і зосередьтеся. Уявіть подумки свій нещасний хворий зуб і подумки ж приберіть його. Якщо поставитися до цього серйозно і повірити, теж допоможе.

42. Поплачте. Придумайте собі будь-який привід. З виплеском емоцій біль трохи вщухне.

Масаж

43. Метод китайської медицини, заснований на впливі на точку Хе-гу, розташовану між великим і вказівним пальцем. Акуратно пальцями іншої руки знайдіть це місце, при натисканні ви відчуєте легку приємну біль. Починайте акуратно масажувати. Потім виконати те ж саме на іншій руці.

Починати слід з тієї руки, яка розташована на стороні хворого зуба.

Готуємо заздалегідь в домашніх умовах або нехай стоїть на всякий випадок

44. Корінь аїру. Половину пачки залити 0,5 літра горілки. Одночасно і в іншому посуді заливаємо 10 грамів прополісу теж 0,5 літра горілки. Настоюємо 12 днів, проціджуємо. Змішуємо дві столові ложки настоянки аїру і одна чайну ложку настоянки прополісу. Суміш переливаємо в темну пляшку. При зубному болю, беремо ковток в рот і тримаємо протягом 10 хвилин. Сплюнути. Якщо з першого разу не допомогло, повторити ще раз.

45. Натерти на тертці половину літрової банки хрону. Залити до країв горілкою, накрити пластмасовою кришкою, дати настоятися три дні, періодично струшуючи суміш. Процідити і перелити в банку темного скла, прибрати в холодильник. Полоскати рот з хворої сторони протягом п’яти хвилин. Цю ж настоянку можна використовувати при стоматиті, додавши туди лимонний сік. Можна полоскати рот і приймати всередину. За відгуками, непогано допомагає.

46. Настоянка аїру. Взяти 20 г кореневища лепехи, залити 100 мл горілки, настояти протягом 7-8 днів, часто збовтуючи. Процідити. Перелити в посуд з темного скла. На місце, де болить зуб, прикласти змочений тампон.

Жоден, навіть найкращий народний засіб, не зможе усунути джерело болю. Як тимчасовий варіант — пережити до ранку, якщо прихопило вночі, або, як знеболювальне при гострих симптомах.

Тільки допомога лікаря стоматолога тут https://www.lumident.kiev.ua/ua/narodnye-sredstva-ot-zubnoj-boli  зможе позбавитись від зубного болю надовго.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: