15:00, 06 Січня 2022

КП «Володимир-Волинськтеплоенерго» отримало майже 15 мільйонів різниці в тарифах

Комунальне підприємство «Володимир-Волинськтеплоенерго» відстояло майже 15 мільйонів гривень для компенсації різниці в тарифах.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Як відомо, калькуляцію тарифів на свої послуги КП проводять самостійно. У таку вартість вони мають закласти всі витрати, пов’язані із наданням послуг, і встановити тариф у розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуги. Водночас тарифи на певні послуги обмежуються органами влади задля того, щоб населення мало змогу їх оплачувати. Різниця ж «обмеженої» та реальної вартості має бути покрита за рахунок бюджетних коштів.

Але місцеві бюджети далеко не завжди спроможні повністю покривати різницю в тарифах. Тож у цьому питанні допомагає держбюджет. Так, починаючи з 2017 року місцевим бюджетам надають субвенцію з державного бюджету на компенсацію різниці в тарифах. Не став винятком і 2021 рік.

15 грудня Уряд схвалив Порядок та Умови надання субвенції з держбюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах у 2021 році. Перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості з різниці в тарифах, що утворилася станом на 1 червня 2021 року.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року директор КП “Володимир-Волинськтеплоенерго”  Сергій Коба спільно з депутатом обласної ради Ярославом Матвійчуком взяли участь в обласній комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики, де порушувалося питання різниці в тарифах. Таким чином, об’єднавши зусилля, вдалося залучити 14,7 мільйона гривень різниці в тарифах. Ці кошти будуть спрямовані на погашення заборгованості за природних газ.

Як зазначають на сайті Мінрегіону, субвенція на погашення заборгованості різниці в тарифах була одним із пунктів Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: