08:45, 12 Вересня 2018

КП «Луцькводоканал» забруднює Стир азотом, марганцем та фосфатами

В останні роки лучани все частіше скаржаться на неприємний запах у місті. Аби детально розібратися в ситуації, голова облдержадміністрації Олександр Савченко ініціював обстеження діяльності КП «Луцькводоканал» в частині додержання умов, встановлених дозволом на спецводокористування.

За результатами дослідження встановлено, що значного впливу на якість води в річці Стир завдає КП «Луцькводоканал». Зокрема, зафіксували чотири випадки високого забруднення води азотом амонійним та іонами марганцю, азоту нітратного та хімічного споживання кисню. Також невелике зростання забруднення води спостерігалося по фосфору фосфатів. Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області доручив створити тимчасову робочу групу, — йдеться на сайті Волинської ОДА.

Варто зазначити, що до складу робочої групи  входили представники управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Держекоінспекції в області, Головного управління Держпродспоживслужби в області, Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», Луцької міської ради, Волинського обласного управління водного господарства, Волинського обласного центру з гідрометеорології, сектору Держводагентства в області.

Як результат, три служби виявили серйозні порушення діяльності КП «Луцькводоканал» в частині додержання умов, встановлених дозволом на спецвикористання. Це може свідчити про неефективну очистку стічних вод, що надалі може спричинити погіршення санітарно-епідемічної ситуації в місті.

Тож з метою недопущення в подальшому поширення неприємного запаху на території міста Луцька та Луцького району, причини якого можуть бути стічні води, що скидають з очисних споруд  КП «Луцькводоканал», а також попередження надзвичайної ситуації екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру, голова облдержадміністрації безпосередньо звернувся до Луцької міської ради з проханням оперативно вжити усі необхідні заходи щодо вирішення даної проблеми пов’язаної з очисними спорудами підприємства.

“Проблема смороду в Луцьку є спільною для всіх нас. Тому будемо й надалі працювати над її вирішенням. Для цього потрібно знайти причини та локалізувати їх”, – зазначає Олександр Ілліч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: