17:45, 25 Лютого 2019

Ковельські школярі представили понад 300 експонатів на виставці. ФОТО

На Волині понад 300 експонатів представила учнівська молодь закладів загальної середньої освіти міста, Палацу учнівської молоді та міської станції юних техніків на щорічній виставці технічної творчості.

Про це йдеться на сайті Ковельської міськради.

Цьогоріч одночасно відбулося три експозиції. Такі заходи проводяться з метою розвитку науково-технічної творчості, популяризації досягнень вихованців гуртків.

«Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» — під такою назвою присутні мали змогу оглянути самобутній вернісаж. Його учасники розкривали свої творчі здібності, майстерність, навики, які здобували на заняттях впродовж року.

Роботи експонувалися у восьми розділах. Впродовж багатьох років у категоріях «Технічні науки» і «Технічні навчальні посібники» першість утримують учні Наріжного В.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. №1). Традиційно вирізняються складністю та оригінальністю вироби вихованців гуртка ЗОШ І-ІІІ ст. №10 «Столяри-конструктори» під керівництвом Селівончика М.В.

Багато конструкцій представлено у розділі «Технічні моделі». Радчук Роман,  вихованець гуртка «Різьб’яри по дереву» ЗЗСО І-ІІІ ст. №12 (керівник Моголюк І.М.) виготовив 5 цікавих складних автомоделей.

Учні  СШ І-ІІІ ст. №3 ім. Лесі Українки демонстрували дивовижні вироби, складені з конструкторів.  Але найбільше вразив присутніх радіокерований танк, виготовлений учнем ЗОШ І-ІІІ ст. №7 Дацюком Андрієм (керівник Дубовик А.С.).

Журі та гостей виставки зацікавила автоматизована, роботизована система для гідропоніки (автор Сас Богдан, ЗЗСО І-ІІ ст. №9), представлена в категорії «Природничі науки».

Учасниками виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання є діти до десяти років. Для них це перші кроки до пізнання і розуміння техніки, спроби власної творчої діяльності, процес опанування початкових технічних знань. Складністю виконання і технічною грамотністю вирізнялися експонати у розділі «Макети будівель». Журі відмітило їх точність та акуратність.

Дивовижні роботи з «Паперового моделювання і Рареr Сrаft» та «Вироби в техніці орігамі і паперопластики». Журі було надзвичайно важко обрати тут переможців. Найбільше зачарували всіх диво-птахи, виготовлені учнями початкових класів ЗЗСО №2 під керівництвом Стецюк О.Д.

Виставка декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» засвідчила високий рівень вишитих виробів. Вона складається з 19 номінацій у розділі «Декоративно-ужиткове мистецтво» та 3-х  – «Образотворче мистецтво».  Тут представлені художнє різьблення по дереву,  в’язання спицями і гачком, витинання, народна лялька,   ізонитка, вироби з тканини, бісеру, соломки та ін. Як завжди, відчувається талант авторів та їх наставників у доробку вихованців гуртків Палацу учнівської молоді. Милували око експозиції з декоративно-ужиткового мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст. №7, ЗОШ І-ІІІ ст. №8, ЗЗСО І-ІІ ст. №9, ЗЗСО І-ІІІ ст. №12, КЗ «НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №13-колегіум».

Вдало передають власне бачення краси,  думки та настрої сучасної молоді на своїх полотнах, аркушах паперу юні художники міста. Кожна робота має свій сюжет, у кожній з них відчутний художній смак і творча ініціатива автора. Досягти значних успіхів учням вдається також завдяки професійному таланту вчителів. Вирізняються особливим колоритом творчі напрацювання учнів СШ І-ІІІ ст. №3 ім. Лесі Українки, КЗ «Ковельська міська гімназія ім. Олени Пчілки», ЗЗСО І-ІІ ст. №9, ЗЗСО І-ІІІ ст. №12.

Ковельська міська станція юних техніків презентувала вироби у трьох виставках. Вона є незмінним лідером багатьох років у «Спортивно-технічному моделюванні».

Унікальний захід подарував радісні моменти тим, хто по-справжньому цінує творчу дитячу працю. Він спонукав юних ковельчан до навчання, розвитку творчого потенціалу та пошуку. Кращі роботи відберуть та представлять на відповідні обласні виставки-конкурси.

????????????????

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: