10:10, 29 Грудня 2022

Ковель розпочинає реалізовувати проект зі створення нових експортно-логістичних можливостей для бізнесу

У межах реалізації програми міжнародної допомоги «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і виконується в Україні німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH — громада Ковеля створить підґрунтя для нових експортно-логістичних можливостей для малого і середнього підприємництва.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Ініціатива охопить міста Ковель, Здолбунів, Жмеринка, Коростень. Локальними партнерами з реалізації ініціативи виступлять Ковельська міська рада та ГО “Південна стратегія розвитку”.

Днями відбулась презентація ініціативи за участю керівників міста, виконавців, депутатів міської ради, підприємців, представників залізниці, Ковельського міськрайонного центру зайнятості.

За словами міського голови Ігоря Чайки, Ковель отримав хороші перспективи для розвитку. Адже йдеться про супровід зі створення Ковельського індустріального парку – майданчика для малого та середнього бізнесу, який планує експортувати власну продукцію.

Парк буде розташований неподалік існуючої вузької залізничної колії. Наразі готуються матеріали, що стосуються її відновлення, капітального ремонту та електрифікації, представлення її економічного потенціалу.

Ініціатива розпочинається з дослідження потреб місцевих підприємців. Всі заходи будуть максимально адаптовані під сьогодення та наявні проблеми для бізнесу.

Важливою частиною стане консультування та допомога підприємцям в оформленні заявок на отримання кредитів за європейськими програмами під низький відсоток в українських банках – партнерах, державних грантів на розвиток підприємництва в містах-залізничниках.

Серед інших завдань – проведення бізнес-інкубатору для підприємців-початківців, зокрема, для ВПО, ветеранів ССО та АТО, інших груп, що потребують додаткового представництва.

Планується облаштування спеціалізованих робочих місць для підтримки МСП в ЦНАПах громади та у партнерських містах-залізничниках.

Підсумовуючи, ініціатива має на меті розширювати доступ МСП до ринків, залучати інвестиції, сприяти створенню нових бізнесів.

“Програма міжнародної допомоги EU4Business прагне охопити і надати поштовх для розвитку якомога більшій кількості українських малих і середніх підприємств. Створення нових логістичних можливостей, підтримка інновацій та стимулювання експорту дозволить їм бути стійкішими, краще пережити цю страшну економічну кризу, викликану збройним нападом Росії на Україну та інтегруватися у західні ринки збуту. Тому, запрошую усіх охочих МСП брати участь у Програмі” – наголосив Владислав Кавелін, проектний координатор програми EU4Business у компанії GIZ.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: