22:58, 10 Лютого 2024

Ковель попрощався з Героєм Романом Кондратюком, який з липня вважався безвісти зниклим

Сьогодні Ковель знову у скорботі. Громада зібралася разом, щоб провести в останню путь Героя, який поліг за свободу та незалежність України – Романа Кондратюка.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

На жаль, війна забирає найкращих. На жаль, ціна майбутнього наших дітей, нашої України  – це тисячі життів  захисників, які зі зброєю в руках захищають рідну землю.

Важко змиритися, дуже боляче втрачати таких хороших, молодих людей. Історію воїна, його життєвий шлях – довжиною лише у 34 роки, переповів під час громадянської панахиди Ковельський міський голова Ігор Чайка.

Роман – корінний ковельчанин.  Навчався у  школі № 12, далі –   на юридичному факультеті університету імені Івана Франка у Львові. Так склалось, що вишу не закінчив. Відслужив строкову службу. Потім  працював у Польщі. Коли повернувся в Україну, жив у Кривому Розі, а згодом приїхав до рідного Ковеля.

Він готовий був стати до лав ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення. Був переконаний, що необхідно вигнати ворога з України, звільнити землю від цієї напасті.

А тому уже вранці 24 лютого 2022 року  Роман, його молодший брат Андрій та їхній тато Анатолій Станіславович пішли до військкомату.

На другий день Романа мобілізували. Спочатку він ніс службу у Ковелі. Тоді поїхав на навчання до Румунії. Як сам розповідав, вчився штурмувати ворога. А далі – фронт, різні його ділянки, де кожен день підстерігає небезпека, де кожен день доводиться втрачати побратимів.

Роман Кондратюк загинув під час штурму ворожих позицій 26 липня минулого року поблизу села Роботине на Запоріжжі. Днями експертиза підтвердила цю страшну правду, якої так боялись рідні, усі, хто знав Романа.

Він був великим оптимістом, інтелектуалом. Постійно працював над собою, мав прекрасну пам’ять, добре знав англійську мову.

Мер пригадав, коли в міську рада приїхала делегація іноземців, то Роман допомагав з перекладом.

«Говорити на цій площі щоразу важче. Відчай у всіх нас посилюється.  Але  не можна давати йому брати над нами верх. Ми маємо бути сильними і ні на хвилину не втрачати віри у нашу Перемогу. Вічна пам’ять нашому воїну. Щирі співчуття  близьким Романа – батькам  Анатолію Станіславовичу та Олені Василівні, братові Андрієві, усім рідним і друзям», – сказав мер.

Прощальні слова також прозвучали від класного керівника Любові Трофімчук, яка присвятила своєму учневі віршовані рядки. Тепло, з любов’ю говорила про свого Романа тітка Наталка:

«Нашій сім’ї, нашій родині, нашій країні є ким пишатися. Ми будемо тебе пам’ятати завжди».

«Це тяжка та непоправна втрата, яка болить всій громаді. Честь та слава захиснику України!

Поховали Романа Кондратюка на Алеї Героїв міського кладовища», – зазначають у міськраді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: