18:00, 24 Квітня 2018

Косметика «made in Lutsk» з європейською сировиною та волинським завзяттям

Чесність та індивідуальний підхід – запорука успішного бізнесу. Так працюють в цілому світі. Бізнес з частинкою довіри інтернет-видання «Волинь Online» знайшло і в Луцьку.

Ідея

Ідея продукту виникла сама собою. Олена Голоденко розповідає, що їй, просто, подобалося готувати. Вона завжди вибирала натуральну їжу та шукала для себе непромислову продукцію, адже полюбляє домашній продукт. З  появою дитини жінка задумалася над натуральною заміною гелів та шампунів. А далі були скраби, бальзами, маски. Продукти оцінили знайомі. За три роки справа переросла в бренд і повноцінну майстерню, про котру сама засновниця каже, що тут  «як вдома на кухні, тільки дуже-дуже чисто». Бізнес «Green Valerie» – сімейний. Олена розповідає, що без її чоловіка Василя могло б нічого і не бути, а назвали майстерню в честь донечки.

Засновниця майстерні Олена Голоденко порівнює свою майстерню з маленькою кав’ярнею або ж французькою сироварнею з особливими рецептами, традиційними підходами. Навіть про мило майстриня говорить не «продати», а «пригостити». Справді, в майстерні створена атмосфера: крафт-пакування, стилізовані пакування, меблі з дерева. У «Green Valerie » завжди свіже повітря та трішки прохолодно, аби створити ідеальний температурний режим для продукції.

Продукти

Жива косметика «Green Valerie» – це еко-продукти. Власниця майстерні пояснює, що екологічність продукту визначається натуральним складом та відсутністю шкідливого впливу не лише на організм, а й на навколишнє середовище. А це, до слова, європейська практика свідомого споживання. У майстерні також намагаються замінювати пластикову тару скляною, якщо вона зручна у використанні. Наприклад, скраб у скляній банці розмістити можна, а от шампунь – не найкраща ідея.

Натуральне виробництво «Green Valerie» не позиціонує себе як органічну косметику, адже для цього необхідний сертифікат, котрий коштує приблизно п’ять тисяч євро за кожен продукт, а ще заганяє виробника в рамки щодо складу, а «Green Valerie» – це експерименти пов’язані з наявністю сировини, сезоном чи, просто, натхненням. Хоча ніхто не зможе заперечити органічності  власноруч приготованого морквяного соку чи зібраної чорниці просто з лісу, нічим не обробленої, а також домашньої городини. Олена Голоденко розповіла, що частина компонентів, котрі вона купує для своєї косметики, мають найпопулярніший в Європі сертифікат «Ecocert», а чимало масел їдуть до неї з Німеччини, Франції.

«Green Valerie» – це косметика ручної роботи, є чимало індивідуальних замовлень, тож бізнес функціонує у формі ручної роботи, індивідуального виробництва. Олена Голоденко ділиться досвідом. Каже, українська сертифікація не викликає довіри в клієнтів, адже отримати сертифікат в Україні можна, маючи лише гроші, а от показники якості не такі жорсткі, як в Європі. Сама ж Олена розповідає, що в Україні майстерні з косметикою ручної роботи більш поширені, бо в нас справді важко довіряти мас-маркету.

Майстриня розповідає, що консерванти або ж компоненти, яких не купити в Україні, вона шукає у вже перевірених дистриб’юторів. Олена розповідає, що серед її клієнтів є такі, які часто бувають за кордоном та розповідають, що в Європі така косметика коштує дуже дорого. А словом «органіка» користуються радше маркетологи.

«Реклама продуктів з супермаркету постійно говорить про європейське обладнання, якість, сертифікацію, а по факту все з замінниками. Потім незалежні перевірки знаходять антибіотики в продуктах. Тому українська сертифікація зараз не те, до чого ми прагнемо, до неї немає довіри, а вимоги суттєво вплинуть на нашу косметику, адже тоді не вийде змінити склад спеціально для кожного клієнта. Для моєї косметики ручної роботи стандартизація – це перешкода для нових ідей», – розповідає Олена Голоденко.

Виробництво

У косметиці Олена Голоденко використовує мінімальне дозування консерванту, який має європейський сертифікат. Розповідає майстриня і про чистоту. Якщо на виробництві брудно, то косметика, просто, зіпсується, тож майстерня – втілення чистоти.

Нові продукти в «Green Valerie» виникають на прохання клієнтів. Якщо у постійних покупців чи друзів виникають певні побажання, то Олена створює косметичний засіб та тестує в колі знайомих.

Сама майстриня також здобула фах косметолога, спілкувалася з столичними лікарями.  Олена Голоденко завжди попереджає, що натуральна косметика не гіпоалергенна і ніколи такою не буде, адже це натуральні компоненти. Рослинні екстракти можуть викликати реакції, якщо в організму є несприйняття. Тож клієнт має орієнтуватися у власних особливостях. Проте в майстерні є й ряд засобів з гіпоалергенними ефірними оліями, білою глиною, мигдалем (рафінований мигдаль не викликає алергії). Тож можна відшукати продукт для шкіри з будь-якими потребами.

Серце і мозок майстерні – кухня. Потрібне тут звичне кухонне приладдя та деяке лабораторне. У «Green Valerie» на кухні міксери, лабораторні стакани, які витримують високу температуру продукту під час приготування. А ще в майстерні каструлі, комбайни, кавомолки. Є також гомогенізатор для м’якої консистенції крему  та дистилятор і засоби для вимірювання pH.

Перевірка на якість

У живої та натуральної косметики термін придатності не може сягати років. Якщо в великих торгових центрах магазини пропонують натуральну косметику з річним терміном придатності, то варто остерігатися.  Тож Олена Голоденко каже без сумніву: «У нас живіша». Майстриня розповідає, що косметика на водній основі псується швидше, а зберігати її варто в дверцятах холодильника, адже максимальна рекомендована температура – 16 градусів за Цельсієм.

«Уявіть, що ви варите борщ без консервантів, натуральний. Він стоятиме рік-два? Косметика – це не борщ, але там чимало натуральних компонентів, нерафінованих олій. 3-4 місяці – це час, поки клієнт відчуває ефективність натуральних засобів».

Географія продукту

Чимало клієнтів замовляють косметику в Закарпатську область, Львів, Київ та Харків. Щодня по Україні відправляють в середньому 3-4 посилки. Доставка потребує особливої уваги. Продукцію в майстерні відмовляються відправляти за температури на вулиці вищої, ніж +22 або нижчої, ніж -15. На пошту відправлення переносять перед самим виїздом служби доставки з міста, а до цього зберігають у власному холодильнику. Якийсь час косметика ще тримає температуру, а вже наступного дня посилку забирає клієнт. Таким чином вдається зберегти термін придатності.

Плани на майбутнє

У планах Олени є розширення, але зі збереженням виробництва в стилі майстерні. Тобто засновниця бренду хоче більше приміщення, десяток нових міксерів, ще одного помічника. Але робота буде ручною. Майстриня каже, що в коментарях у соцмерехах пишуть, що у неї «домашня косметика 80-го lvl».

Олена Голоденко розповідає, що не має в планах переходу на автоматизоване виробництво. Майстриня пояснює такий підхід просто: «не те». Виробництво обмежене в певних процесах, вимагає спецтехніки… Майстриня ж розповідає, що їй цікаво терти трави, збирати їх. Консистенцію продукту в кожній банці майстри також доводять до ідеальної вручну. Розповідає про європейські домашні майстерні. Колись засновниця «Green Valerie» побачила програму про француза, котрий створює вдома крафтовий сир і відмовився від переходу на потужне виробництво. Герой тієї програми говорив, що його сир такий смачний лише в дерев’яній бочці, а для фабрики ж необхідний метал. Олена Голоденко зрозуміла, що в неї специфіка схожа, тож зосередилася на затишній майстерні домашнього типу.

«Буде розширення, але не завод», – підсумовує плани Олена Голоденко.

Косметика як творчість – ось те, з чого розпочинався бренд, а тепер «Green Valerie» – продукт, який обігнав українські вимоги. А клієнти цієї майстерні знають, що складники їхньої косметики не поступляться якістю європейським.

Софія ГУДИЧ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: