14:57, 16 Березня 2020

Коронавірус: у храмах Луцька здійснюють запобіжні заходи

Керівництво місто зустрілося з представниками релігійних громад щодо протидії поширенню коронавірусу у Луцьку. 

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

16 березня виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт та радник міського голови Ігор Поліщук зустрілися з представниками церков різних конфесій, де обговорили ситуацію, яка склалася в Україні та Луцьку з коронавірусом, та щоб прийти до спільних висновків, як діяти, аби зменшити можливість його поширення.

Григорій Пустовіт розповів священнослужителям, що 6 березня було прийнято розпорядження, на підставі якого складено план дій, що необхідно робити. 12 березня проведено засідання виконавчого комітету, рішенням якого були закриті школи, садочки, професійно-технічні училища та коледжі. Тим часом, рішенням Міністерства освіти і науки України закрито вищі навчальні заклади.

«Це зроблено для того, щоб зменшити контакти людей, – сказав Григорій Пустовіт. – Ми також прийняли рішення закрити спортивні та художні школи, усі секції. Сьогодні у нас позачергова сесія, де будуть прийняті ще жорсткіші заходи. Будемо закривати усі розважальні заклади, ринки та магазини, за виключенням лише продуктових, аптек та заправок. Будемо вчиняти дії, які повинні вберегти наших людей від контакту».

За словами більшості медиків, коронавірус має латентний період 14 днів. До вірусу можна ставитися по-різному, але, на жаль, факти смертей реальні. Здорові молоді люди з міцним імунітетом перенесуть хворобу вдома. Частина громадян потребуватиме медичної допомоги і невеликий відсоток людей апаратів штучної вентиляції легень. В Луцькій міській клінічній лікарні таких апаратів на сьогодні є шість. Повністю забезпечений пологовий будинок.

«Місто вже виділило 5,5 млн грн на закупівлю чотирьох апаратів штучної вентиляції легень додатково, дезінфікуючих засобів, засобів захисту та тест-систем. Проблема в іншому. Не має де купити ці апарати. На Заході фірми не продають їх поштучно, а лише сотнями. Швидше за все їх купуватиме уряд України, або великі фармацевтичні компанії. Тоді вони дістануться й нам», – зазначив виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради.

«Люди, які приходять в церкву, спілкуються між собою та знаходяться на близькій відстані. Я не виключаю, що якщо хтось прийде хворий, то зможе заразити інших прихожан храму. Фактично ми сьогодні в місті жорстко забороняємо масові заходи, крім одного — відвідування церков. Ми не можемо собі цього дозволити. Однак, я, керівництво міської ради, депутатський корпус звертаємося до вас, визначитись із формою роботи, яка буде найоптимальніша для цього періоду та з розумінням поставитися до ситуації, яка склалась в країні», – додав він.

У свою чергу, представники релігійних громад розповіли, що прихожани розуміють ситуацію з поширенням коронавірусу, про що свідчить значно менша кількість їх у храмах. Священнослужителі кажуть, що в церквах теж роблять запобіжні заходи: згорнули килими, встановили антисептики, відмінили дитячі зібрання та недільні школи, роблять прямі трансляції богослужінь в соціальних мережах.

На завершення вони запропонували зробити день спільної особливої молитви за Україну у всіх церквах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: