15:05, 16 Липня 2019

Консультант з правових питань розповів про особливості приєднання села Прилуцьке до Луцька

Епопея зі створенням Луцької міської ОТГ тягнеться вже роками і ось 15 липня 2019 року, під час сесії, цей процес депутати Прилуцької сільської ради розпочали від нульової позначки.

Про це повідомили у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Зі слів, Валентина Малиновського, консультанта з правових питань Асоціації міст України, який працює в області в межах проект «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки “USAID”, через багаторазові вето сільського голови Валентина Арчибасова на децентралізаційні рішення «депутати розпочали із самого початку процес приєднання до Луцька».

Він наголосив, що на сесії 15 липня 10 депутатів Прилуцької сільської ради, а це дві третини від загальної кількості, проголосували: ініціювання пропозиції щодо добровільного приєднання територіальної громади Прилуцької сільської ради до територіальної громади м. Луцька та затвердження порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного приєднання до територіальної громади міста обласного значення Луцька.

“Так, що все лише розпочинається в черговий раз”, — зазначив Малиновський.

Нагадують, що приєднання до Луцька Прилуцької сільської ради, що у Ківерцівському районі, могло відбутись ще декілька років тому. Депутати сільської ради, 29 вересня 2017-го, проголосували за відповідне рішення, проте на нього наклав вето сільський голова Валентин Арчибасов.

Вважаючи такі дії сільського голови неправомірними в січні 2018 року депутати подали заяви в прокуратуру, поліцію та облраду. Відтак, донині приєднання так і не відбулося.

Додають, що наразі Прилуцька територіальна громада, до якої входять села Прилуцьке, Дачне, Сапогове, Жабка — єдина, що може приєднатися до міста Луцька, адже всі інші суміжні громади утворили власні ОТГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: