19:04, 25 Червня 2023

Кліщі атакують: у Рожищі зареєстрували випадок хвороби Лайма

За даними Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, 21 червня 2023 року у Рожищі зареєстрували випадок хвороби Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) у дитини двох років.

Про це йдеться на сайті Рожищенської міськради.

Хвороба Лайма — це природно-вогнищеве захворювання, яке викликається збудником борелія, що потрапляє в організм людини через укус зараженого іксодового кліща. Захворювання визнане найбільш актуальним захворюванням серед інфекцій, які передаються іксодовими кліщами, та характеризується мультисистемними клінічними проявами з ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця.

При проведеному епідрозслідуванні випадку хвороби Лайма встановили, що кліщ на дитину потрапив при відвідуванні прилісової території, що відноситься до сіл Єлизаветин, Носачевичі. Це свідчить про наявність збудника в природному середовищі та становить епідемічну небезпеку для населення в цих зонах.

Інкубаційний (прихований) період при хворобі Лайма становить від 3-5 днів до 1 місяця. Після цього з’являються загальна слабість, нездужання, підвищення температури, головний біль, порушення сну. При хворобі Лайма часто на місці укусу кліща відмічається почервоніння будь-якої форми, яке поступово збільшується у розмірах – мігруюча еритема (у 20 % хворих вона відсутня). З клінічних проявів найбільш характерними є ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату (ураження суглобів), серця.

Симптоми іксодового кліщового бореліозу (хвороба Лайма):

– тривалість інкубаційного (прихованого) періоду від однієї до 60 діб, найчастіше — 14 діб;

– незначний свербіж в місці укусу кліща;

– часто разом з еритемою у людини з’являється лихоманка, біль голови, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі і млявість.

Пізня діагностика цього захворювання та відсутність лікування на ранніх стадіях може спровокувати ураження нервової системи, опорно-рухового апарату, серця, спричинити інвалідність і навіть призвести до смерті. Саме тому дуже важливо попередити та вчасно виявити небезпечне захворювання.

Щоб вберегтися від нападу кліща, необхідно використовувати засоби особистого захисту:

– при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий, однотонний, з довгими рукавами одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову варто покривати головним убором;

– обов’язково проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;

– вдома слід одразу змінити одяг, оглянути, не залишати його біля ліжка, витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Пам’ятайте, що кліщі таять в собі потенційну небезпеку, якої можна уникнути. Помітили у себе укус кліща, одразу звертайтеся до лікаря. Згаявши час, людина лише додасть собі проблем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: