16:43, 28 Січня 2019

Кількість померлих від кору зростає, попри зменшення приросту хворих минулого тижня

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що від кору в Україні з початку 2019 року померли шестеро людей, серед них – двоє дітей. Зокрема, протягом минулого тижня від ускладнень померла одна доросла людина.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

При цьому, за даними МОЗ, минулого тижня приріст кількості хворих на кір зменшився на 6 % порівняно з попереднім тижнем.

У 2018 році кір забрав 16 життів.

У МОЗ наголошують, що щеплення є єдиним надійним захистом від кору. Вакцинуватися можна і в період спалаху хвороби, кажуть у міністерстві.

«Оскільки вакцинація є питанням національної безпеки, підрив довіри до вакцинації може використовуватись як один із інструментів гібридної агресії проти цілих держав. Зокрема, дослідники Університету Джона Гопкінса (США) проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 і 2017 роками і виявили, що з акаунтів російських тролів, які намагалися вплинути на вибори в США, також писали і про вакцини. Ці акаунти розповсюджували як твердження на підтримку вакцин, так і відверто антивакцинаторські твіти, чим штучно розпалювали дискусію та провокували сумніви у доведеній ефективності щеплень», – заявляють у МОЗ.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) цього року вперше внесла відмову від вакцинації у щорічний список глобальних загроз здоров’ю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: