14:54, 09 Травня 2022

Історія виникнення кросівок*

Кросівки — найпрактичніше та комфортне взуття не тільки для занять спортом, але й для повсякденного життя. Але мало хто знає, як вони з’явилися і хто придумав перший прототип. Кросівки жіночі Рибок зараз є одними з найпопулярніших у світі. Цікаво, що завдяки Джозефу Фостеру, засновнику концерну “Reebok”, прості люди почали носити комфортне спортивне взуття не тільки під час бігу.

Як почалася історія кросівок

Першим прототипом сучасного спортивного взуття вважаються так звані «парусинові туфлі». Їх носили ще в XVII столітті. Віддалено туфлі нагадували крокси, але тільки не було різниці, на яку ногу їх одягати.

Приблизно 1892 року люди вперше одягли кеди. Їх представила «Американська гумова компанія». Кеди були масивними черевиками, виконаними з сітчастого матеріалу, на гумовій підошві. У 1917 році почалося масове виробництво такого спортивного взуття, яке всі тепер знають як “Converse All-Stars”. Завдяки Маркусу Конверсу та його постійній співпраці з Чаком Тейлором до невеликого бренду прийшла світова популярність. Кеди стали носити не лише баскетболісти та тенісисти, а й прості люди.

Приблизно водночас подібний бізнес почав розвиватися у Німеччині. Брати Дасслери виготовляли кросівки з військових відходів та залишків автомобільних шин. Пізніше вони розділяться і будуть працювати під різними назвами — “Adidas” і “Puma”.

Кросівки стали масово скуповувати після виходу фільму «Бунтар без причини», де в них регулярно з’являвся улюбленець того часу Джеймс Дін. Виробники шкіряного взуття, яке не могли собі дозволити прості люди, що пережили війну, та власники спортивних взуттєвих фабрик почали серйозно конкурувати. Рекламні компанії говорили, що кросівки шкодять дитячій анатомії, викликаючи плоскостопість та інші деформації стопи.

Що було далі

Зупинити попит на комфортне спортивне взуття так і не вдалося. Черговий пік популярності кросівок припадає на 70-ті роки. Тоді всі почали активно займатися фітнесом та аеробікою, так що виробники стали випускати окремі лінійки та впроваджувати інноваційні технології. На той час лімітовані колекції кросівок для фітнесу представили:

– “Nike”;

– “Reebok”;

– “Adidas”;

– “Puma”.

Ті, хто вчасно «намацав» цей тренд, є лідерами ринку спортивного взуття і зараз.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: