08:40, 13 Травня 2019

Іран пригрозив ударом по американських силах у Перській затоці

Представник Корпусу вартових ісламської революції заявив, що присутність американських бомбардувальників і авіаносця “Авраам Лінкольн” у Перській затоці не є загрозою для Тегерана.

Про це голова підрозділу повітряних сил КВІР Аміралі Хаджизаде заявив у неділю, 12 травня, передає “Укрінформ” з посиланням на “DW”.

“Авіаносець, що має не менше 40-50 літаків та шість тисяч військових, був для нас серйозною загрозою в минулому, але зараз загрози перетворилися на можливості”, – сказав він.

Хаджизаде додав, що “якщо (американці – ред.) зроблять крок, ми уразимо їх прямо у голову”.

Одночасно командувач КВІР Хосейн Саламі заявив у іранському парламенті, що США розпочали психологічну війну в регіоні.

Як повідомлялось, у відповідь на загострення конфлікту між Вашингтоном і Тегераном США відправили в регіон авіаносну ударну групу на чолі з авіаносцем “Авраам Лінкольн” і групу бомбардувальників B-52. Пізніше ухвалили рішення приєднати до них сили десантно-вертолітного корабля “Арлінгтон” і батареї зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов’язань у рамках ядерної угоди. Раніше США вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку та запровадили санкції проти нафтового й банківського секторів іранської економіки.

У відповідь на нинішні дії Тегерана Вашингтон оголосив також про запровадження санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану. У ЄС, своєю чергою, закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди й так само пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерана зробити це.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: