17:48, 21 Вересня 2018
Інвестори з Китаю можуть побудувати залізничне депо на Волині
Китай на Волині може побудувати залізничне депо, щоб мати вихід китайських маршрутів не тільки на Польщу, й Білорусь, а й на Угорщину, на Румунію тощо.
Про це йшлося сьогодні, 21 вересня, під час бізнес-форуму «Волинь-Інвест 2018».
Виконавчий директор Українсько-Китайської торговельної Асоціації Руслан Осипенко розповів, що асоціацію створили 2015 році китайськими компаніями, вона працює як міст для того, щоб допомагати китайським компаніям зайти на ринки України з інвестиціями, зі своїми проектами, а українським компаніям вийти на китайський ринок. Асоціація захищає інтереси китайських і українських членів асоціації, спілкується із Міністерствами, і з відомствами, і як інвестори, бачить усі проблеми, із якими стикається інвестор.
На сьогодні, китайці дивляться на регіон Східної Європи, шукають, де кращі умови, краще захищений інвестор, його права, і туди йдуть з інвестиціями. В Україні між регіонами йде конкуренція за інвестора. Через політичні ризики інвестори «пішли» у регіони, що з одного боку погано для держави, тому що рівень інвестицій зменшується, з іншого боку, дуже добре для регіонів. Інвестор готовий вкладати в регіон, готовий користуватися тими гарантіями, які дає місцева влада. Однак є те, що стримує інвестиції в Україну. Наприклад, зараз відсутні державні та банківські гарантії. Зараз розробляють механізм державно-приватного партнерства і концесії, завдяки яким хочуть фактично залучити великі інвестиції, однак цей механізм ще до кінця не пропрацьований.
Україна у 2015 році підписала договір з Китаєм про приєднання до великої стратегічної ініціативи Шовкового шляху. Вона приєдналася одна з перших країн в Східній Європі, адже є на перетині маршрутів постачання товарів. Хоча на сьогодні, ми не використовуємо всі можливості, які нам надає ця ініціатива Шовкового шляху. Ініціатива ширша, ніж перевезення товарів, вона охоплює навіть культурний шар. Тим більше, Україна має підписану угоду із ЄС про вільну торгівлю, і це дає можливість залучити китайський капітал для створення спільних підприємств на території України і зокрема, на території Волині, бо вона межує відразу із Білорусією, з Польщею та має зручне становище.
Руслан Осипенко повідомив, що приїздила Асоціація залізничників китайських та вивчала усі залізничні пункти пропуску, подивилася території, обсяги тощо. Зараз є зацікавленість однієї з великих китайських залізниць, яка хотіла б завернути потік товарів з Китаю до Угорщини, зараз ведуть роботу в цьому напрямку.
Ще один великий проект – це поєднання двох торгових шляхів, Північного, що пролягає через Росію та Білорусь до Лондона, та Південного через Туреччину у Південну Європу. Обидва ці шляхи оминули Україну. Якщо Китай налагодить сполучення між Балтикою та портами Одеси, то на Волині можуть створити залізничне депо, щоб мати вихід китайських маршрутів не тільки на Польщу, й Білорусь, а й на Угорщину, на Румунію тощо. Тоді логічний хаб біля Ковеля буде потрібний, щоб наприклад, довантажувати товари.
Залишити відповідь