15:07, 22 Травня 2019

Іноземні журналісти провели на Волині туристичний вікенд. ФОТО

З 17 до 19 травня 2019 року в області перебували та знайомилися із туристичним потенціалом Волині 14 представників засобів масової інформації з Каунаса та Вільнюса (Литовська Республіка), Гданська та Кракова (Республіка Польща), Бреста та Мінська (Республіка Білорусь) та м. Києва. Серед них: журналісти, блогери, представники інтернет-видань та фотографи.

Про це повідомляє відділ туризму департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації.

Міжнародний прес-тур для журналістів організували для промоції Луцька та туристичної Волині. Тож у насиченій програмі візиту на вікенд були м.Луцьк, санаторій «Пролісок» (с. Грем’яче), селище Олика та еко-ресторан «Yavir».

Позаяк часто туристів цікавлять не лише історичні архітектурні пам’ятки чи інші неординарні місця, а й бази відпочинку чи оздоровлення, то на Волині таким мальовничим місцем є санаторій «Пролісок», що у селі Грем’яче Ківерцівського району.

Саме туди й відправилася після оглядин Луцька іноземна делегація медійників. Слід зауважити, що гості були приємно вражені побаченим, хоча подібні поїздки мають вже не вперше. Тож, ділившись враженнями, відзначили, що «Пролісок» – заклад європейського зразку з потужною лікувальною базою.

Адже в арсеналі санаторію: величезна територія, два басейни (звичайний і термальний із мінеральною водою), лікувальні корпуси, зал з спеціальними тренажерами для діагностики хвороб опорно-рухового апарату. До слова, подібних тренажерних залів лише кілька в Україні. До того ж, смачно готують, у чому також переконалися особисто.

Наступним у програмі стало селище Олика, де оглянули об’єкти історичної спадщини: замок бастіонного типу – резиденція родини Радзивилів, Колегіальний костел Святої Трійці та найстаріший костел святих Петра і Павла на Волині. Познайомитися ближче з історію резиденції Радзивилів закордонним гостям допомогла місцевий краєзнавець Валентина Харковлюк. А Колегіальний костел Святої Трійці показав ксьонз Юрій Погнерибка. До слова, нині тут триває реконструкція костелу. Окрім того, в Олиці є польське кладовище, на якому є і козацькі поховання.

На завершення дня локацією для гастрономічного туризму став лісовий еко-ресторан «Yavir», де під час вечері представники закордонних ЗМІ куштували страви з дичини та ексклюзивні напої. Ресторан «Yavir» – неординарний заклад, де окрім основного меню, можна придбати продукцію з волинського лісу (консервований березовий сік, джем, гриби тощо). Така «родзинка» закладу приємно здивувала гостей, які відзначили, що вперше таке зустріли. Окрім того, на території облаштована екостежка, протяжністю 2 кілометри, де можна побачити вольєри зі звірами та мініботсад (дендропарк).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: