15:01, 12 Лютого 2024

Інцидент із розсипаним зерном: поліція Польщі збирає докази, поки нікого не затримали

Польська поліція поки нікого не затримувала у справі інциденту з розсипаним зерном з опломбованих вантажівок, які рухалися транзитом через РП до Литви. Правоохоронці збирають докази, опитують свідків і планують незабаром передати матеріали справи до місцевої прокуратури.

Про це в коментарі кореспондентові «Укрінформу» повідомила речниця поліції міста Холм Ева Чиж.

“Учора поліцейські провели відповідний огляд місця події, отримали відповідну інформацію від водіїв, опитали свідків. Ми прагнемо встановити детальні обставини інциденту, а також виявити винуватця, який безправно відкрив ці вантажівки. На цей момент у цій справі ще нікого не затримали”, – зазначила Чиж.

Вона поінформувала, що на сьогодні матеріали цієї справи перебувають у поліції, правоохоронці ще збирають докази, а завтра їх отримає місцева прокуратура.

“У прокуратурі визначатимуть, в якому напрямку далі вестиметься провадження”, – підкреслила речниця поліції.

За словами посла України в Польщі Василя Зварича, Україна вимагає притягнути винних в інциденті з розсипаних зерном з українських вантажівок до відповідальності. Він зазначив, що такі методи польських протестувальників на кордоні не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації.

Поліція польського міста Холм з’ясовує деталі інциденту, який стався в неділю з вантажівками з українським зерном біля прикордонного пункту пропуску в Дорогуську. За даними поліції, фермери, які протестували неподалік, зупинили три українські вантажівки та висипали з них частину зерна на дорогу.

Польські аграрії 9 лютого розпочали блокування декількох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня. Вони підкреслюють, що рішення щодо проведення страйку ухвалили у зв’язку з пасивною позицією польської влади у контактах з Єврокомісією, зокрема у контексті імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України. Також польські аграрії протестують проти спільної аграрної політики ЄС, проти реалізації Європейської зеленої угоди і стратегії ЄС “Від лану до столу”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: