11:13, 28 Травня 2024

Як почати працювати сммником з нуля: покрокова інструкція та SMM курси*

Чи варто сьогодні освоювати нову digital-професію та ставати SMM-спеціалістом? А що він повинен вміти й чи реально ним почати працювати з нуля? Про це і не тільки дізнаєтесь далі.

Хтось скаже, що таке SMM?

Social Media Marketing (SMM) – це маркетинговий інструмент, який використовують для просування в соцмережах, щоб збільшити впізнаванність бренду, залучити нову аудиторію та досягати бізнес-цілей.

Професія людини, яка займається таким просуванням в соцмережах, називається SMM-менеджер.

Він є саме тим фахівцем, який вміє подати бренд у найкращому світлі та створити стратегії, які допомагають досягати цілей через ведення соцмереж.

Тож такий спеціаліст розуміється на просуванні не лише в Instagram, а також у Facebook, Twitter, TikTok, Telegram тощо. А для цього він має розуміти особливості та алгоритми різних соцмереж, щоб визначити, які з них найбільше підходять для просування певної ніші.

Хоч і на ринку є багато SMM-менеджерів, але справжніх експертів, які справді розуміються та дають круті результати ведення, — одиниці. Тому ця професія є актуальною, бо тепер все більше компаній включають SMM-стратегію у своє просування, а для цього їм потрібний хороший фахівець.

Які навички потрібні для того, щоб стати SMM-спеціалістом?

1. Мислити стратегічно

2. Бути креативним

3. Мати аналітичні здібності

4. Знати, як писати цікаво та керувати увагою за допомогою тексту

5. Бути комунікативним та вміти, знаходити спільну мову з людьми

6. Розбиратися з технічними інструментами

Як стати сммником?

Щоб почати працювати в SMM потрібно опанувати основи й бути готовим постійно розвивати свої навички та навчатися.

Зокрема, щоб дізнатися про ази, які повинен знати SMM-спеціаліст, можна пройти курс SMM, на якому розкладете інформацію на полички.

До прикладу, Kukurudza.Osvita пропонує комплексне навчання, де всю інформацію структурували в одне ціле. Тут студенти можуть одразу застосовувати знання на практиці й створювати кейси, які потім використовують у своєму портфоліо.

Покрова інструкція, як почати працювати в SMM

1. Ознайомитися з особливостями соцмереж. Тут потрібно зрозуміти функціонал, алгоритми, типи контенту популярних платформ. Для початку вистачить розібратись з Facebook, Instagram, Telegram і TikTok.

2. Опанувати основи SMM. Потрібно прокачати свої навички в копірайті, таргетингу, дизайні, монтажі, дізнатись, як формувати ком’юніті та використовувати маркетингові інструменти.

3. Навчитися складати стратегії й аналізувати. Щоб вимірювати результати просування та знати, куди крокувати далі.

4. Створити кейси. Сюди можете додати скрини статистики проєктів, які вели, дизайни віжуалів, stories, reels, дописів та тексти.

5. Оформити портфоліо. На цьому етапі зможете структурувати за змістом усі кейси, щоб показувати їх потенційним клієнтам.

Тож сьогодні почати кар’єру у сфері SMM з нуля реально, але важливо постійно розвиватися, слідкувати за новинами та вдосконалювати свої навички. Бо тільки тоді, коли ви справді розумієте суть роботи SMM-експерта, зможете стати справжнім фахівцем у цій галузі.

Він не просто постить меми та веде соцмережі, а допомагає бізнесам формувати впізнаваність та досягати бізнес-цілей. У цій сфері всі інструменти працюють в комплексі, тому головне вміти бачити перспективи, які й визначать основні точки росту та покажуть напрямок руху.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: