18:24, 27 Квітня 2022

Гуманітарні вантажі та прихисток для волинян: у Ковелі вдячні за підтримку польським містам-партнерам

Давня дружба поєднує український Ковель та польський Бжег Дольний. Коли у нашу країну прийшла війна, то у перший же день бургомістр Павел Пірек подзвонив і запитав, чим вони можуть допомогти, як підтримати.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Одразу ж зголосилися взяти людей та прихистили понад 20 ковельчан. Для них організували побут, забезпечили харчуванням, подбали про все необхідне.

До слова, угоду про партнерство підписали не лише між містами, але й ліцеями № 11 Ковеля та імені Максиміліана Оссолінського Бжега Дольного.

Тож міська влада та навчальний заклад об’єднали свої зусилля для збору допомоги українцям. На днях уже четвертий вантаж прибув від польських друзів у Ковель. Їх доставляє сім’я Юрія і Тетяни Стреченів.

Юрій Володимирович працює в одинадцятому ліцеї заступником директора. Він неодноразово супроводжував учнів під час подорожей у Бжег Дольний, а тепер займається волонтерством.

Розповідає, що поляки надзвичайно щиро підтримують Україну. Бургомістр Павел Пірек особисто бере участь у завантаженні бусів на Ковель, завжди цікавиться ситуацією у місті, країні. Готель, який розташований у спортивному комплексі, віддали для потреб наших людей. У місцевій гімназії директор Олександра Холайда-Мітковська разом зі своїм колективом відкрили спеціальний клас для українських дітей.

Останній вантаж, який приїхав до Ковеля — це теж була спільна справа міста і ліцею. Колектив навчального закладу зібрав 2 300 злотих. За ці кошти придбали газові примуси, каремати, спальники, одноразовий посуд та продукти.

Міська влада потурбувалась теж про закупівлю харчів. Усе це уже розвантажили в одному з волонтерських центрів міста.

Третій вантаж одразу відвезли 14-й ОМБР. Партнери зібрали все необхідне військовим.

До слова, саме завдяки Бжегу Дольному у двох мікрорайонах Ковеля — на Сільмаші та Ковель-2 тепер добре чутно сирени. Спеціальні оповіщувальні прилади у перші тижні війни вони передали для наших потреб.

Міський голова Ігор Чайка щиро дякує меру міста Павлу Піреку та усім мешканцям Бжега Дольного за допомогу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: