12:05, 05 Березня 2019

Гройсман повідомив, що у Луцьку вартість тепла на 30-40 % вища, ніж у багатьох інших обласних центрах

Попри однакову ціну на газ, вартість теплової енергії у Луцьку на півтисячі гривень вища, ніж у Києві, Одесі чи Івано-Франківську. Місцеву владу Прем’єр-міністр закликає вкладати більше коштів в тепломодернізацію, заміну мереж та нові котельні.

Про це йшлося під час селекторної наради щодо вартості послуг з централізованого опалення і газопостачання 5 березня.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що вартість гігакалорії теплової енергії становить в Івано-Франківську 1312 гривень, в Одесі 1229 гривень, у Тернополі 1249 гривень, у Києві 1317 гривень, а у Луцьку 1847 гривень, у Кропивницькому – 1852 гривні. Отже, різниця між різними містами становить понад півтисячі гривень. За однакової ціни на газ, вартість тепла різниться на 30-40 %.

«До чого тут ціна газу? Що для Луцька, що для Франківська вона однакова, але у Франківську гігакалорія коштує 1312, а у Луцьку 1847 гривень. Я розумію, що технології виробництва тепла різні в кожному місті. У мене питання про те, що зробили місцеві власники теплокомуненерго», – зазначив Прем’єр-міністр.

Він розповів, що з 12,5 мільярда гривень, які цього сезону виділяли на підготовку до зими з ресурсів, що мають за рахунок децентралізації, на водопровідні мережі, нові котельні та магістральні тепломережі витратили лише три мільярди.

В країні протяжність мереж становить 20 тисяч кілометрів, 7 тисяч кілометрів мереж аварійні, а минулого року відремонтували лише 240 кілометрів аварійних мереж.

«Сьогодні люди сплачують, виходячи з того, що невчасно і не в повному обсязі ви інвестуєте ресурси в модернізацію теплопостачальних систем, утеплення будинків. Має бути чітка стратегія у кожному місті та області, як мінімізувати споживання дорогого газу для виробництва тепла, щоб люди в рахунках бачили інші цифри, ніж сьогодні», – звернувся він до мерів міст та голів ОДА.

За його словами, зараз втрати на виробництві та транспортуванні теплової енергії становлять 15 % і з кожного тарифу люди платять за ці діряві труби, не утеплені підвали, відсутність вузлів обліку. Тому Володимир Гройсман закликав голів ОДА та міських голів підготувати чіткий план модернізації теплопостачального комплексу на опалювальний сезон 2019-2020 років, щоб левову частку з 12 мільярдів гривень інвестували в нові труби та котельні, а не лише в ремонт доріг.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: