08:44, 20 Серпня 2021

Греція зміцнює кордони на тлі ситуації з біженцями з Афганістану

Греція вживає запобіжних заходів та посилює охорону своїх східних кордонів, готуючись до можливості міграційного тиску з боку Туреччини протягом найближчих тижнів через зростання потоку біженців з Афганістану.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Ekathimerini».

Так, зазначається, що будівництво 27-кілометрового паркану на грецько-турецькому кордоні в Евросі вже завершено, як і введення в експлуатацію автоматизованої системи нагляду за кордоном. Вона включатиме 11 нових камер і радарів і має можливість бачити на глибину до 15 кілометрів на території Туреччини та передавати зображення до оперативних центрів грецької поліції вздовж кордону.

Водночас начальники поліції в цьому районі підкреслили, що вони вже вирішили посилити патрулювання та спостереження на кордоні.

Правоохоронці також підкреслюють, що їх безпілотники вже активовані для контролю за кордоном і що збройні сили, як очікується, збільшать свою присутність у цьому районі вже протягом найближчих днів.

Загалом заплановані грецьким урядом безпекові заходи будуть подібні до тих, які були введені в березні 2020 року під час міграційної кризи на кордоні з Туреччиною в районі Еврос.

Очікується, що у найближчому майбутньому берегова охорона розпочне розгортання особового складу та засобів у східному Егейському морі.

Радикальний ісламістський рух “Талібан” проголосив утворення Ісламського емірату Афганістан.

У деяких містах Афганістану тривають протести до Дня незалежності країни. У середу щонайменше три особи загинули та більше десяти були поранені після того, як бойовики Талібану відкрили вогонь по учасниках акції в афганському місті Джелалабад у провінції Нангархар. Це сталося тоді, коли місцеві жителі намагалися встановити національний прапор Афганістану на площі в місті замість прапора Талібану.

У четвер в афганському місті Асадабад бойовики Талібану обстріляли людей, що розмахували національним прапором на мітингу до Дня незалежності, кілька людей загинули.

15 серпня вранці таліби оточили Кабул і почали без бою заходити в місто. Талібан заявив, що контролює всю територію Афганістану.

Представник політичного офісу “Талібан” Мухаммед Наїм заявив про завершення війни в Афганістані. Він зазначив, що жодна дипломатична організація не зазнала нападів.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликає міжнародну спільноту згуртуватися для подолання глобальної терористичної загрози в Афганістані.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: