14:18, 05 Лютого 2018

ГПУ «віддала» чотири бурштинові родовища бізнес-партнеру Палиці

Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс».

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Позов на повернення родовищ у власність держави був надісланий на місяць пізніше встановленого законом терміну. Через це Україна втратила можливість повернути права на розробку чотирьох бурштинових родовищ у Волинській області. Керівником компанії, яка займалася незаконним видобутком бурштину, є Василь Столяр — бізнес-партнер голови Волинської облради Ігоря Палиці.

В лютому 2017 року прокуратура провела гучні обшуки на підприємстві «Волиньприродресурс», де виявили незаконну  ліцензію на видобуток бурштину. Кінцевий термін, коли ГПУ, а саме економічний департамент, очолюваний Володимиром Гуцуляком, відомий більше, як департамент Кононенко-Грановського, мав подати звернення до суду, сплив у вересні 2017 року.

Таким чином, Генеральна прокуратура спеціально не вклалася у визначений законом 6-місячний термін звернення до суду, щоб Україна за законом не змогла повернути ці бурштинові родовища.

«На нашу думку, це було зроблено навмисне, щоб не дати можливості  державі законно повернути ці бурштинові родовища, — стверджує юрист громадської організації “Центр протидії корупції” Андрій Савін. — Це типова схема ГПУ, коли через простроченість термінів подачі позовів до суду “бетонується” право компаній на використання державних надр, дозволи на користування яких видані незаконно”. Таким самим чином були “злиті” і родовища, які контролюються компаніями екс-міністра уряду Януковича — Миколою Злочевським”.

Кримінальну справу про видачу «Волиньприродресурс» незаконних дозволів ГПУ закрила 06.10.2017 року.

ЦПК направив відповідну скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо незаконних дій начальника економічного департаменту ГПУ Гуцуляка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: