08:15, 24 Березня 2021

Голова Волиньради зустрівся з представниками профтехосвіти області

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, спільно із першим заступником Юрієм Поліщуком, головою бюджетної комісії Орестом Маховським та працівниками апарату обласної ради обговорили питання фінансування навчальних закладів та майбутнє професійно-технічної освіти з представниками цієї освітньої галузі.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Робоча зустріч відбулася 23 березня.

За словами директора Торчинського професійного ліцею, голови Волинського обласного осередку Всеукраїнської Асоціації працівників професійно-технічної освіти Олександра Вознюка, у 2021 році закладам профтехосвіти не вистачатиме коштів навіть на захищені статті, такі як оплата теплопостачання, заробітна плата та стипендії.

«В середньому у 2021 році заклади професійно-технічної освіти профінансовані по статті заробітної плати на 95 %, продуктів харчування на 97 %, оплата теплопостачання на 50 %, оплата водопостачання на 28 %, оплата електроенергії на 33 %», – каже Олександр Вознюк.

Та підкреслює: уже невдовзі освітні заклади можуть залишитися без водопостачання та освітлення.

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад зазначає: фінансування сфери професійно-технічної освіти держава переклала на місцеві бюджети. Тобто, з казни області фінансуються усі видатки професійно-технічної освіти. Натомість, область ніяк не може впливати ні штатну чисельність працівників закладів, зокрема адміністративного апарату, ні на роботу училищ і не є власником майна.

«Це та сфера, яка лишається безконтрольною для обласної ради, адже ми фінансуємо усе, що стосується професійно-технічної освіти, проте не впливаємо на жодні процеси, які там відбуваються», – підкреслив голова обласної ради.

За словами керівника відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Михайла Імберовського, заклади професійно-технічної освіти мають достатній ресурс для забезпечення тих потреб, на які не має коштів Волинська обласна рада.

«Після того, як держава передала профтехосвіту на фінансування місцевим бюджетам, в цій галузі на Волині відчулося покращення, адже обласний бюджет приблизно на третину краще фінансував усі видатки ніж державний бюджет, – зазначив Михайло Імберовський. – Проте, в кожному закладі є спецфонд, в який надходять ті кошти, які заробляє те чи інше училище і розділяти спецфонд від захищених статей, які фінансує Волинська обласна рада, не можна».

В результаті зустрічі домовились про те, аби заклади професійно-технічної освіти проінспектували спеціалісти Волинської обласної ради.

«В навчальних установах проведуть аналіз кошторисів, аби в умовах дефіциту обласного бюджету оптимізувати витрати та зробити усе для того, аби профтехосвіта на Волині продовжувала розвиватись», – наголосив голова   обласної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: