15:38, 27 Лютого 2023

Годування дитини після одного року: підказки батькам*

Із віком у немовлят розвиваються нові потреби в харчуванні. Щоб дитина зростала здоровою, важливо правильно підібрати раціон та створити відповідний графік. Розглянемо поради з годування малюків, яким уже виповнився рік.

Загальні принципи

Вік від одного до трьох років є перехідним. Травна система зазнає значних змін. До процесу під’єднуються нові залози, зміцнюються стінки стравоходу, шлунка, кишківника. Також збільшується об’єм органів, ростуть зуби. Зростає потреба в додатковій кількості поживних речовин, дитина починає жувати.

Хоча відбувається перехід на доросле харчування, важливо, щоб малюк і далі вживав спеціальні суміші. Або давайте якісні молочні продукти. Крім того, потрібні:

– пісні м’ясо, риба;

– фрукти, овочі;

– зернові;

– рослинні жири.

Раціон має бути різноманітним. Корисні продукти забезпечують організм необхідними поживними речовинами.

Правила на замітку батькам

Важливо організувати процес і встановити режим. Рекомендована кількість годувань — не менше п’яти. Три вживання їжі мають бути основними, а два — додатковими. Щоб було зручно, використовуйте спеціальні годувальні столики. Якщо в дитини ще немає кутніх зубів, продукти треба дрібно нарізати або перетворювати на пюре. Порції робіть невеликими: приблизно четвертина від дорослих. Малюк від одного року вже може їсти самостійно. Поступово вчіть його користуватися ложкою.

Допоможуть такі правила:

– Час споживання їжі встановлюють батьки, а не діти.

– Вводити нові продукти та збільшувати порції потрібно поступово.

– Не варто змушувати дитину їсти те, що їй не подобається. Завжди можна знайти альтернативу. Кожен має власні смакові вподобання.

– Віддавати перевагу продуктам із високою харчовою цінністю. Кількість солодощів має бути невеликою.

– До трьох років не можна давати гострі страви, міцний чай, каву, шоколад.

– Рухова активність та свіже повітря стимулюють апетит. Перед обідом та вечерею гуляйте з малюком на вулиці.

Обмежте кількість перекусів. Заохочуйте дитину пити воду: оптимальний об’єм становить 600–900 г.

Підбірка рецептів

Приготуйте смачне м’ясне суфле. Для цього відваріть філе індички, змішайте з білим хлібом, яйцем та молоком. Подрібніть блендером, посоліть до смаку. Покладіть пюре у форму, змащену олією, запечіть у духовці.

Корисна страва — сирна запіканка. Поєднайте 250 г молочного продукту, 2 яйця, цукор та столову ложку борошна. Можна додати тертий гарбуз або банан. Збийте масу, перекладіть у форму та випікайте пів години за температури 200°C.

На десерт можна подати ягідно-фруктове пюре. Подрібніть блендером свіжі яблука, сливи, ківі чи банани, малину, полуницю. Змішайте з нежирною сметаною. Експериментуйте з типами фруктів та пропорціями. Дотримуючись порад та спробувавши ці рецепти, ви зробите меню малечі різноманітним та корисним.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: