08:43, 18 Січня 2022

Генсек ООН хоче, аби від коронавірусу вакцинували кожну людину у світі

Генсек ООН Антоніу Гутерреш наголошує на необхідності вакцинувати від COVID-19 усіх у світі, аби забезпечити вихід з пандемії, без чого неможливе повноцінне відновлення економіки.

Як передає “Укрінформ”, про це він заявив у понеділок Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що проходить у віртуальному режимі.

«Останні два роки продемонстрували просту, але жорстоку істину: якщо ми залишимо когось позаду, то залишимо позаду всіх, — сказав Гутерреш. — Якщо ми не зможемо вакцинувати кожну людину, то породимо нові варіанти, які поширяться через кордони й призведуть до зупинення повсякденного життя та економіки».

За його словами, світ має протистояти пандемії на основі «рівності та справедливості».

Він нагадав, що минулої осені Всесвітня організація охорони здоров’я представила стратегію, яка передбачає вакцинацію 40 % населення планети до кінця 2021 року й 70 % – до середини цього року.

Проте світ ще не наблизився до цієї мети, наголосив він.

«Рівень вакцинації в країнах з високим рівнем доходу, як не соромно, у сім разів вищий, ніж в африканських країнах. Нам потрібна рівність вакцин, причому негайно», — додав він.

Гутерреш підкреслив, що фармацевтичні компанії мають виявити солідарність із країнами, що розвиваються, поділившись ліцензіями, ноу-хау та технологіями, «аби ми всі могли знайти вихід із цієї пандемії».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: