18:24, 11 Червня 2024

Генератори та пункти обігріву: як у Луцьку готуються до вимкнень електроенергії взимку

Комунальні заклади та підприємства міста забезпечили альтернативними джерелами живлення.

Про це у «Фейсбук» повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

«Друзі, в контексті відключень електроенергії та в значній мірі пошкодженої енергетичної інфраструктури в Україні, сьогодні надзвичайно важливим є питання підготовки до опалювального сезону 2024-2025 років та в цілому до наступної осені та зими.

З 2022 року ми проводили системну роботу над забезпеченням наших закладів альтернативними джерелами живлення, відтак комунальні заклади та підприємства забезпечені дизельгенераторами, бензиновими генераторами та іншими джерелами альтернативного живлення на випадок відсутності електроенергії.

Так, на КП “Луцькводоканал” встановили 34 генератори загальною потужністю 1,5мВт, 12 з них –  змонтовано на основних важливих об’єктах – каналізаційних насосних станціях і водозаборах.

Для забезпечення роботи дизель-генераторів при середньому навантаженні підприємству необхідно щодобово 12 тисяч літрів палива.

ДКП “Луцьктепло” має 46 генераторів загальною потужністю 6,45 мВт. Зокрема, це 33 дизельні генератори та 13 бензинових. Щоб забезпечити роботу цих генераторів при середньому навантаженні необхідно майже 30 тисяч літрів дизпалива та 1300 літрів бензину щодобово.

Забезпечені альтернативними джерелами живлення й заклади охорони здоров’я. Зокрема,  комунальні підприємства “Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади”,  “Луцький клінічний пологовий будинок” та “Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади”. Вони встановили 11 бензинових та дизельних генераторів загальною потужністю 986 кВт. На забезпечення їх роботи щодоби необхідно 3175 літрів дизпалива та 227 літрів бензину.

Звичайно, генератори не зможуть замінити стандартне стабільне й потужне постачання електроенергії, однак при зупиненні електропостачання на кілька днів дозволять не допустити катастрофи в наданні послуг опалення, водопостачання й водовідведення та зможуть забезпечити стабільну роботу міських лікувальних закладів на тривалий період.

Також варто нагадати, що в нашій громаді обладнали понад 60 пунктів обігріву з пічками-буржуйками, тепловими гарматами та компактними дизельгенераторами», – йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: