08:20, 23 Червня 2018

Генасамблея ООН вимагає виведення військ РФ із Придністров’я

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 22 червня, більшістю голосів прийняла Резолюцію про виведення іноземних військ із території Республіки Молдова, що вимагає припинення нелегального перебування російського контингенту в Придністровському регіоні Молдови.

У цьому зв’язку постійний представник України при ООН Володимир Єльченко поширив коментар, – повідомляє “Укрінформ”.

“Україна як один зі співавторів вітає схвалення резолюції ГА ООН про повне та безумовне виведення іноземних військ з території Республіки Молдова. Йдеться про вимогу до Росії вивести її війська з регіону Придністров’я, які знаходяться там без дозволу офіційної влади та всупереч конституції Молдови”, – зауважив представник України.

У цьому зв’язку він закликав Росію до “негайної імплементації схваленої резолюції, а також виконання інших міжнародних зобов’язань у рамках придністровського врегулювання”.

Єльченко підкреслив, що українська сторона послідовно виступає за відновлення суверенітету й територіальної цілісності Молдови, а також рішуче засуджує агресивну політику Росії відносно сусідніх країн. “Україні як нікому іншому добре відомі ведмежі обійми “русского мира”, який окупував Крим і Донбас”, – підкреслив у цьому зв’язку український дипломат.

Він також наголосив на важливості того, що Генеральна Асамблея, попри “відчайдушні спроби” російської сторони заблокувати проект резолюції, вкотре підтвердила порушення РФ Статуту ООН та інших норм міжнародного права. “Це сприятиме притягненню кремлівського режиму до відповідальності за скоєні злочини не лише в Молдові, а й в Україні та інших частинах світу”, – зауважив Єльченко.

За його словами, Україна разом із партнерами продовжить активно використовувати інструменти ООН з метою просування інтересів України, насамперед деокупації Криму та протидії збройній агресії РФ на Донбасі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: