08:15, 01 Жовтня 2022

G7 закликала всі країни дати відсіч російському експансіонізму

росія спробою анексувати подальші українські території досягла чергового «дна» у своїх діях, які мають отримати належну оцінку всієї міжнародної спільноти.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн G7 з приводу незаконної анексії незалежної української територіальної зони, яка розміщена на сайті головуючої в групі Німеччини, передає «Укрінформ».

Міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Італії, Японії, Канади, Великої Британії та Сполучених Штатів, а також високий представник Європейського Союзу, одноголосно та жорстко засудили агресивну війну росії проти України та продовження порушення росією суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

«Намагання президента путіна інтегрувати регіони Донецька, Луганська, Херсона та Запоріжжя у рф відзначають нову точку падіння в кричущій зневазі до міжнародного права з боку росії і є іншим прикладом неприйнятних порушень росією суверенітету України, статуту Організації Об’єднаних Націй, а також принципів та зобов’язань, узгоджених у заключних актах Гельсінкі та Паризькому статуті. Ми ніколи не визнаємо ці так звані анексії або вигадані «референдуми», проведені під дулами… Ми підтверджуємо, що регіони Донецька, Луганська, Херсон та Запоріжжя, а також Крим є невід’ємною частиною України», – йдеться у заяві.

Її підписанти поновлюють заклик до всіх країн недвозначно засудити агресивну російську війну та її спробу силового захоплення територій. Міністри закликають усю міжнародну спільноту дати відсіч експансіонізму росії, а також її зусиллям заперечити саме існування України як незалежної держави, її кричущим порушенням міжнародних норм, що забезпечують мир, безпеку та територіальну цілісність та суверенітет усіх країн.

Країни G7 обіцяють посилити економічну ціну, тим, хто надає політичну та економічну підтримку таким порушення міжнародного права для осіб і організацій як у рф, так і за її межами, а також для росії загалом.

Водночас найрозвинутіші держави обіцяють продовжувати підтримувати Україні в її праві захищатися від агресора «та в її незаперечному праві відвоювати свою територію у росії».

Глави МЗС G7 знову засудили безвідповідальне використання росією ядерної риторики, яка, втім «не заважатиме та не обмежувати їх підтримку України стільки, скільки це буде необхідно», – йдеться у заяві.

У ній також підкреслюється, що росія має негайно припинити свою агресивну війну, повністю вивести свої війська та військову техніку з території України та поважати її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: