16:06, 16 Січня 2019
Фото «Волинь Online» увійшло у 20 найкращих на фотоконкурсі «Листівка з села 2018»
Завершився фотоконкурс «Листівка з села», який мав на меті показати справжнє село – побут, умови праці, відпочинку, проблеми та успіхи жителів сільської місцевості. Фото від інтернет-видання «Волинь Online», яке ми зробили для висвітлення історії про фермера Олександра Джуса з села Княгининок Луцького району, увійшло у 20 найкращих фото-історій. Автор фото, яке увійшло до експозиції виставки «Листівка з села» головний редактор інтернет-видання «Волинь Online» Мар’яна Метельська.
Конкурс відбувся уже вдруге. Мета конкурсу – привернути увагу до тенденцій розвитку сільської місцевості з її традиційним устроєм життя, до негативних екологічних та соціальних явищ, показати альтернативи – сімейні, малі ферми та ініціативи місцевих громад, що сприяють сталому розвитку, економічному добробуту, самореалізації людей і безпечному довкіллю. Протягом вересня-грудня 2018 року Екодія отримала 350 фотографій від більш, ніж 100 учасників. Журі обрало 20 найкращих світлин, які увійшли до експозиції виставки «Листівка з села». Фотовиставка в арт-хабі «Укрінформу» відкрилася вчора, 15 січня, та триватиме до 29 січня 2019 року. Після цього її пропонують розмістити у Міністерстві аграрної політики.
Експертка зі сталого сільського розвитку ГО «Екодія» Анна Даниляк розповіла, що їхня громадська організація об’єднує активістів та експертів, які боряться за безпечне довкілля для нашого життя.
«Ми в першу чергу опікуємося такими питаннями, які пов’язані зі зміною клімату. Ми не могли ігнорувати те, як розвивається сільська місцевість, сільське господарство, сучасні тенденції. Минулого року ми вирішили якось популяризувати тему життя у селі. Ми помітили таку тенденцію, що вони соромляться, де вони живуть, чим займаються. Багато фермерів говорить, що не називайте мене фермером, я приватний підприємець. Насправді, є чим пишатися. І це мета нашого конкурсу – показати, що в селі цікаво і потрібно пишатися своєю роботою, де ти живеш і як себе реалізуєш. Село повинно розвиватися, але залишатися селом, а не перетворюватися на індустріальний кластер чи на місто», – наголосила Анна Даниляк.
Заступник Міністра аграрної політики Віктор Шеремета зазначив, що тема сільського розвитку близька і цікава.
«Скоро ми у Міністерстві зробимо директорат сільського розвитку. Мені приємно бачити цю виставку, учасників, які займаються і пропагують наше село. В Україні складна екологічна ситуація, найбільшу школу екології приносять великі підприємства. В Європі навіть вже заборонено будівництво великих комплексів, тому що відходи забруднюють навколишнє середовище. Тому пропаганда малого фермера, пропаганда сільського життя – це наша робота. Наші села старіють і хлопці, які мають можливість жити і працювати в селі, але не має ресурсу і вони їдуть у великі міста чи закордон. І щоб втримати міста, особливо молодь, щоб наші села жили і розвивалися, думаємо зробити державні напрямки підтримки», – розповів Віктор Шеремета.
Він зауважив, що у вестибюлі Міністерства проходить виставка сільського художника, а після неї запропонував розмістити виставка «Листівка з села».
1 місце зайняла Галина Романів зі світлиною з селища Ворохта на Івано-Франківщині.
Галина розповіла, що народилася і виросла у невеличкому селі а Тернопільщині, а коли одружилася, то переїхала у Тернопіль.
«Коли я народила сина, я зрозуміла, наскільки мене поглинуло урбанізоване середовище, наскільки мені не вистачає сільських буднів. Я дуже хотіла показати сину таке щасливе сільське дитинство. Коли ми приїжджали до батьків, я постійно його фотографувала і пізніше я почала придумувати серію фотографій і публікувати їх у соцмережах», – розповіла переможниця.
2 місце отримала Лілія Юрків з села Старий Мізунь на Франківщині, яка вдруге бере участь у цьому конкурсі та вдруге посідає друге місце. Вона сфотографувала джмеля, які наразі під загрозою вимирання у всьому світі.
3 місце посіла Анастасія Шама з села Новоказанкувате Запорізької області, яка прислала фото про свою сімейну пасіку.
Троє фіналістів конкурсу, Ксенія Рябчук, Марія Єрмоленко та Павло Леско, отримали сертифікати на навчання у наступному лекторії партнера – освітнього проекту «Зелена Школа».
Крім переможців, до участі у фінальній виставці ввійшли роботи – Олександри Мельничук, Віктора Смоляка, Олександра Лісовського, Михайла Німащука, Івана Лавренчука, Ілони Шимчиць, Марії Опаєць (Гливкої), Олени Дмитерко, Олександра Ярощука, Мар’яни Метельської, Анастасії Заіченко, Аліни Ляскало.
Залишити відповідь