19:51, 08 Лютого 2023

Формула миру, зброя та Олімпіада без рф: про що Зеленський говорив із Сунаком

Президент Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Сполученого Королівства Ріші Сунаком питання оборонної підтримки та відбудови України, Формули миру, а також недопущення російських і білоруських спортсменів до участі в Олімпійських іграх.

Зустріч лідерів відбулася у Лондоні, повідомляють на веб-сайті Офісу Президента.

“Під час зустрічі Володимир Зеленський і Ріші Сунак обговорили оборонну співпрацю та весь комплекс питань двостороннього порядку денного: реалізацію Формули миру, євроатлантичну інтеграцію України, майбутню підтримку з боку Великої Британії, можливість залучення британської сторони до повоєнної відбудови нашої країни, а також низку інших перспективних проектів”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що окремо обговорювалося питання недопущення російських і білоруських спортсменів до участі в Олімпійських іграх 2024 року у Парижі.

Президент поінформував Прем’єр-міністра Великої Британії про ситуацію на фронті та ключові потреби ЗСУ в озброєнні та військовій техніці. Він наголосив на важливості отримання Україною необхідної зброї від союзників для того, щоб зупинити російський наступ і визволити всі тимчасово окуповані українські території.

Водночас глава держави висловив подяку британському народу та особисто Ріші Сунаку за всебічну підтримку України в протидії російській агресії.

Зеленський підкреслив, що Сполучене Королівство є надійним партнером і другом, який став одним зі світових лідерів у допомозі Україні.

«Дякую за зусилля щодо зміцнення обороноздатності України, за надану гуманітарну та фінансову допомогу після початку повномасштабної агресії, за підтримку українців, які вимушено покинули свої домівки через російську війну», – сказав він.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у середу перебуває візитом у Великій Британії.

Це його перший візит до Великої Британії та другий закордонний після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому минулого року. У грудні 2022 року глава Української держави відвідав США.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: