14:32, 02 Грудня 2021

Фонд часткового гарантування кредитів: волинські фермери отримають нові можливості

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила законопроект № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Він набрав чинності.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Ухвалення закону про Фонд – один із ключових елементів земельної реформи. Малі фермери завдяки земельній реформі зможуть брати дешеві кредити та викупляти земельні ділянки, які вони орендують, на зручних умовах.

Таким чином, малі та середні господарства отримали можливість ведення бізнесу на рівних фінансових умовах із великими аграріями. Фонд створюють для дрібних сільгоспвиробників, які обробляють до 500 гектарів.

В управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляють, що на Волині налічується понад 500 фермерських господарств, які зможуть використати для розвитку можливості Фонду часткового гарантування кредитів.

Фонд має спростити отримання кредитів для тих фермерів, які не мають кредитної історії, або ж не володіють достатньою заставою для покриття ризиків за банківськими кредитами.

Завдяки Закону про Фонд, фермери отримали більші можливості для:

1) купівлі сільгоспземель;

2) довгострокового фінансування проектів (техніка, обладнання, капітальні витрати, будівництво, тощо);

3) поповнення обігових коштів для вищевказаних витрат.

«Основна мета закону – це  фінансування та доступ до кредитів малих та дрібних фермерів. А Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Головна умова – у власності та/або користуванні аграріїв повинно бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції, – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. – Загалом він (Фонд) становитиме близько 3 млрд грн. А його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн», – додав Міністр.

Закон про Фонд передбачає запобіжники для мінімізації ризиків:

– Фонд надає гарантії в обсязі до 50 % непогашеної суми основного боргу;

– Фонд надає гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років;

– обсяг наданих непокритих гарантій не може перевищувати більше ніж у 4 рази розмір регулятивного капіталу Фонду, порядок визначення якого встановлює НБУ.

Варто зауважити, що учасниками Фонду, окрім держави, можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи. Це дає можливість залучити до Фонду кошти міжнародних фінансових організацій,  перестраховиків та донорів для збільшення обсягу гарантій.

Європейський Союз вже повідомив, що готовий підтримати Фонд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: