11:11, 26 Серпня 2023

Фігуранти розслідування «Волинь Online» вимагають через суд 750 тисяч гривень

Група компаній «Техноторг» подала судовий позов на головну редакторку «Волинь Online» Мар’яну Метельську через розслідування про те, як поблизу Луцька досі можна придбати білоруські трактори та російські запчастини та чи є зв’язок у компанії з агресором. 

Група компаній подала судовий позов про визнання інформації недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію. П’ять компаній «Техноторга» вимагають спростувати інформацію та стягнути з авторки розслідування 750 тисяч гривень відшкодування моральної шкоди.

«Дані про компанії «Техноторга» (їх декілька десятків), які зареєстровані у Миколаєві, я брала з судових реєстрів та у наших партнерів «YouControl», які завжди мають досьє на кожну компанію України. Ці дані не вигадані, ніяких додуманих фактів у статті не було. За коментарем до представників компанії зверталася, мені там лише нахамили. Все зафіксоване та відображене у статті як є.

Вважаю цей позов та таку ціну позову тиском на мене як на журналіста та взагалі на журналістів-розслідувачів, аби в Україні боялися робити розслідування», — зазначає журналістка.Авторка буде відстоювати своє право в суді.

Зауважимо, що «Техноторг» неодноразово намагався під час тендерів продавати білоруській трактори вже після повномасштабного вторгнення. Зокрема, як писало медіа «Наші гроші» у липні цього року компанія намагалася продати такий трактор в обхід санкцій на Чернігівщині.

Це не єдина закупівля білоруських тракторів під час вторгнення. «Наші гроші» знайшли у «Прозорро» майже два десятки тендерів по тракторах «Беларус» на 16 мільйонів гривень. У всіх випадках постачальником обирали фірми «Техноторг» Ігоря Калюжного. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: