16:28, 22 Серпня 2022

Естонія пропонує до восьмого пакета санкцій проти рф включити повне енергетичне ембарго

Естонія виступає за включення до восьмого пакета санкцій Європейського Союзу проти росії всеосяжного ембарго на енергоносії.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє національний мовник ERR із посиланням на міністра закордонних справ Урмаса Рейнсалу.

«Ми маємо високо підняти ціну агресії до настання зими. Семи пакетів було недостатньо, щоб чинити тиск на путіна з метою припинення війни проти України»,  – сказав Рейнсалу.

Далі він перелічив пропозиції Естонії: комплексне ембарго на енергоносії; санкції, накладені на деякі нові товарні групи та особи; а також остаточне відключення російських банків від системи розрахунків SWIFT.

Естонія також пропонує заборонити в’їзд громадян росії до Євросоюзу. «Понад 10 млн громадян росії мають право на в’їзд до Європейського Союзу. Хтось має зробити перший крок (щоб припинити це – ред.), і сподіваюся, ми зможемо досягти загальноєвропейської угоди щодо деяких формулювань», – сказав міністр.

Він також заявив, що росія зараз грає на втомі Європи, намагаючись з’ясувати, чия сила волі сильніша: «Ми маємо заявити, що це помилкова надія. Ми готові допомагати Україні та тиснути на росію настільки, що остання буде змушена відступити. Важливо виявити рішучість і твердість характеру».

Говорячи про вже введені санкції, Рейнсалу зазначив, що росія має проблеми з технологіями.

Як повідомлялося, 24 лютого рф розпочала новий етап війни проти України – повномасштабне вторгнення. Загарбники обстрілюють та бомбардують міста і села України, вбивають мирне населення. Демократичні країни запроваджують санкції проти росії й водночас допомагають Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: